Boniek w ostrych słowach skreśla piłkarza z kadry Nawałki. „Panowie, nie traćmy czasu!”

Czy Zbigniew Boniek ma wpływ na kształt personalny kadry Jerzego Brzęczka? Zapytany o kandydaturę nowego piłkarza, prezes PZPN zdecydowanie odpowiada, że nie ma takiego tematu, ponieważ obiecywał coś, kiedy rozpoczynał prezesowską kadencję i nie ma zamiaru się w tym temacie naginać. W reprezentacji Polski będą grać Polacy, a nie zawodnicy naturalizowani.

Chodzi oczywiście o temat ewentualnego powołania do kadry Sonny’ego Kittela – Niemca o polskich korzeniach (jego rodzice to Polacy), grającego na co dzień w HSV Hamburg. Kittel zalicza w 2. Bundeslidze powtarzalne występy na wysokim poziomie i na głos deklaruje chęć występów w biało-czerwonych barwach.

Zbigniew Boniek: nie traćmy czasu, nie ma takiego tematu!

Prezes PZPN odniósł się do tego w programie „Prawda Futbolu”, prowadzonym na Youtube przez dziennikarza Polsatu Romana Kołtonia. „Zibi” zareagował bardzo zdecydowanie i jednoznacznie. Oświadczył, że kiedy rozpoczynał prezesurę w związku, deklarował, że w polskiej reprezentacji będą grali Polacy. Czy Kittel nim nie jest? Czy Boniek uważa go za „farbowanego lisa”? Nie. Natomiast nie podoba mu się fakt, iż chłopak odbiera polski paszport w wieku 26 lat, chcąc dostać się do drużyny narodowej.

Zbigniew Boniek w „Prawdzie Futbolu”:

Jeśli ktoś obywatelstwo polskie potwierdza w wieku 26 lat, jedzie wyrobić paszport, nie interesuje nas. Nie jest to piłkarz, który pojedzie na mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski, bo ja jako prezes mam swoją strategię. Byłoby inaczej, gdyby dawno miał paszport, dziesięć lat temu pukał do reprezentacji.

Na pierwszy rzut oka wygląda jakby Zbigniew Boniek nie pozostawiał nawet selekcjonerowi wyboru w temacie przetestowania tego piłkarza. Choć z otoczenia kadry płyną sygnały, że również sam Jerzy Brzęczek jest w kwestii Kittela sceptyczny. Trudno wyobrazić sobie, by na trzy miesiące przed mistrzostwami Europy do kadry zapukał zupełnie nowy zawodnik, całkowicie nowy w tym środowisku i kosztem innych graczy wywalczył sobie miejsce w zespole. Zatem krótko: póki co nic z tego nie będzie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem