Boniek selekcjonerem, Kukiełka w środku pola… Jak Polska grała z Łotwą 17 lat temu?

Nieudany mundial, Łotwa w eliminacjach do Euro - to scenariusz, który reprezentacja Polski przerabiała niemal 17 lat temu. Wtedy skończyło się kompromitacją w Warszawie i dymisją Zbigniewa Bońka...

Po nieudanych mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii przyszedł czas na niemniej nieudane eliminacje do mistrzostw Europy, w których mierzyliśmy się m.in. z Łotwą. W październiku 2002 roku do stolicy Polski przyjechała Łotwa, która była skazywana na pożarcie.

To był też ostatni mecz Zbigniewa Bońka w roli selekcjonera. Jaką jedenastkę wystawił na spotkanie z Łotyszami?

W bramce postawił na Jerzego Dudka, który zdaniem części ekspertów „zawalił” bramkę, broniąc strzał nie tą ręką, którą powinien. Za sprawą uderzenia Laizansa goście zdobyli trzy punkty, które koniec końców pomogły im w sensacyjnym awansie na turniej finałowy Euro 2004 w Portugalii.

W obronie Krzysztof Ratajczyk, Tomasz Hajto, Jacek Zieliński i zmieniony w przerwie przez Łukasza Surmę Michał Żewłakow. Środek pola w postaci Mariusza Lewandowskiego i Mariusza Kukiełki nie miał prawa gwarantować niezliczonych prostopadłych podań napastnikom, Maciejowi Żurawskiemu i Arturowi Wichniarkowi, zmienionemu w przerwie przez Marcina Żewłakowa. Na skrzydłach Kamil Kosowski i Tomasz Dawidowiski. Tego pierwszego po nieco ponad godzinie gry zastąpił Marcin Mięciel.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem