Boniek ostrzega: zaraz może wypłynąć ile zarabia Brzęczek, ile dostali piłkarze…

Przed kilkoma dniami do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej zapukali agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poprosili o dostęp do dokumentów, o komputery i dyski. "Myślę, że można to było załatwić inaczej" - komentował Zbigniew Boniek w niedzielnej Lidze+Extra.

CBA nie stawia wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej żadnych zarzutów. Agenci potrzebowali danych w aferze dotyczącej fundacji All Sports Promotion oraz klubu AZS Koszalin. Choć nie brakuje sugestii, że to również efekt niedawnej aktywności politycznej Zbigniewa Bońka. „Miało być głośno i jest” – komentował prezes, gdy CBA prowadziło czynności w siedzibie związku, a o sprawie krzyczały wszystkie nie tylko sportowe portale w kraju. „Myślę, że można to było inaczej załatwić: mogli do nas przyjść ludzie z CBA, poprosić o wszystko co bylo potrzebne i my też byśmy to dali. A tak, pukają o szóstej rano do sekretarza generalnego, który ma trójkę dzieci: „Pan wyda komputery”” – mówił Boniek w Lidze+Extra.

Prezes PZPN ostrzega, że w najbliższym czasie do mediów mogą przedostać się wrażliwe dane znajdujące się w dokumentach związkowych!

Agenci CBA interesują się również działalnością firmy Mikrotel, należącej do brata Zbigniewa Bońka. Prezes na razie prowadzi narrację, że „to mała, fajna firma, w której ludzie ciężko pracują”, ale CBA szuka głębiej. Sprawdza czy Mikrotel dostawał zlecenia od PZPN i jak się z nich rozliczano. Bo zdaniem Bońka nie rozliczano się wcale.

Agenci CBA przeszukali siedzibę PZPN!

Zbigniew Boniek w Lidze+Extra:

Panowie z CBA wywieźli wszystkie dokumenty. Za kilka dni może się ukazać: „dotarliśmy do informacji, ile zarabia trener Brzęczek. Ile dostali piłkarze”. To będzie papierek lakmusowy czy te dokumenty, są udostępnione tylko dla tej sprawy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem