Boks: Życiowa szansa Michała Syrowatki!

Wiele osób postawiło już krzyżyk na karierze Michała Syrowatki. Po efektownej wygranej z Michałem Chudeckim na Polsat Boxing Night wydawało się, że w niedługim czasie ten pięściarz będzie mierzyć się z najlepszymi na świecie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Od tamtego momentu sportowiec z Ełku obijał rywali z trzeciej ligi. Teraz ma to się zmienić.

Wiele osób postawiło już krzyżyk na karierze Michała Syrowatki. Po efektownej wygranej z Michałem Chudeckim na Polsat Boxing Night wydawało się, że w niedługim czasie ten pięściarz będzie mierzyć się z najlepszymi na świecie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Od tamtego momentu sportowiec z Ełku obijał rywali z trzeciej ligi.

Teraz ma to się zmienić. Jak podaje serwis ringpolska.pl 15 lipca na gali organizowanej w Londynie Michał Syrowatka (18-1, 6 KO) zmierzy się z Robbie Daviesem Jr (15-0, 11 KO), a stawką walki będzie pas WBA Continental wagi super lekkiej.

„Syrowatka to dla mnie jakościowy przeskok w górę. To twardy chłopak i mam dla niego respekt. Będzie jak dotąd najtrudniejszym przeciwnikiem, lecz mierzę jeszcze wyżej, bo moim celem jest zdobycie mistrzostwa świata. Muszę więc pokonywać takich pięściarzy jak Polak.

Udowodniłem ostatnio, że mam to coś, jestem wyjątkowym zawodnikiem i zamierzam znów to udowodnić. Pracowałem teraz nad pewnymi nowymi rzeczami na sali treningowej. Syrowatka to dobry rywal, ale znalazł się w poważnych tarapatach” – powiedział Brytyjczyk, cytowany przez serwis bokser.org.

Wreszcie Michał doczekał się walki, jakiej miał prawo oczekiwać od swoich promotorów od kilku lat. W opinii wielu, Syrowatka to jeden z największych polskich talentów bokserskich. Nareszcie przyjdzie dla niego czas weryfikacji i zobaczymy tak naprawdę, na co go stać. Liczymy, że sprosta postawionemu przed nim zadaniu.

„Kategoria super lekka jest dla mnie bardzo dobra, nie ma większych problemów z osiągnięciem limitu, a czuję się coraz silniejszy, tak więc zamierzam tu jeszcze trochę namieszać. Czuję że coś choć odrobinę ruszyło, między innymi to, że w ciągu 4 miesięcy stoczę 2 walki mówi samo za siebie. Poza tym w bieżącym roku mam stoczyć jeszcze dwie. Oczywiście zależy mi na wielkich walkach, ale spokojnie, małymi kroczkami muszę do tego dojść” – mówił Syrowatka w kwietniu tego roku, w rozmowie z portalem wokolringuboks.wordpress.com.

No i liczymy, że Michał namiesza. Chciał wielką walkę, to taką dostał. Teraz musi poświęcić się w 100%, aby wykorzystać swoją szansę. Jeśli wygra, czekają już na niego tylko wielkie pojedynki. Boks zawodowy jest bardzo popularny na Wyspach Brytyjskich, dlatego też, Syrowatka mógłby pokazywać się na tamtejszym rynku regularnie. I tego mu życzymy!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem