Boks: Włodarczyk – Gevor w eliminatorze IBF!

Wiele było spekulacji na ten temat w ostatnim czasie. Dziennikarze mówili jedno, kibice chcieli czego innego, by Andrzej Wasilewski z Krzysztofem Włodarczykiem z pełną kurtuazją umiejętnie wykręcali się od konkretnej odpowiedzi. Podczas konwencji WBC odbywającej się w Miami została podjęta bardzo ważna dla polskich kibiców decyzja. „Diablo i Noel Gevor wyznaczeni do walki eliminacyjnej IBF.

Wiele było spekulacji na ten temat w ostatnim czasie. Dziennikarze mówili jedno, kibice chcieli czego innego, by Andrzej Wasilewski z Krzysztofem Włodarczykiem z pełną kurtuazją umiejętnie wykręcali się od konkretnej odpowiedzi. Podczas konwencji WBC odbywającej się w Miami została podjęta bardzo ważna dla polskich kibiców decyzja.

„Diablo i Noel Gevor wyznaczeni do walki eliminacyjnej IBF. Zgodnie z planem.”

To komunikat, który zamieścił na twitterze promotor Krzysztofa Włodarczyka, Andrzej Wasilewski. Pojedynek Polaka z Niemcem odbędzie się w pierwszej połowie 2017 roku i zwycięzca konfrontacji powalczy o pas mistrza świata IBF, który od niedawna jest w posiadaniu Murata Gasijewa. Rosjanin w bratobójczym pojedynku pokonał na punkty Denisa Lebiediewa.

Co wiemy o Gevorze?

Urodził się w Armenii, lecz reprezentuje Niemcy. Ma 26 lat i na ringach zawodowych zadebiutował w maju 2011 roku. Do tej pory stoczył 22 pojedynki, z czego wszystkie wygrał. 10 z nich kończył przed czasem. Gevor tylko dwukrotnie walczył poza granicami Niemiec. Za pierwszym razem naprzeciw niego w ringu stanął Słowak Slavomir Selicky, a pojedynek odbył się w Rumunii. Za drugim, Węgier Tomas Polster musiał uznać wyższość Niemca walcząc w duńskim mieście Albertslund.

SONY DSC

Na temat Noela Gevora wypowiedział się Maciej Miszkiń – były pięściarz, a dziś komentator i ekspert Polsatu Sport:

„Noel Gevor to zawodnik młody, ruchliwy, dynamiczny  i co bardzo ważne – niepokonanany. Lubiący bić kombinacjami, o różnorodnej obronie. Nieźle wygląda u niego praca nóg, potrafi stanąć za podwójnym blokiem. Nie ma jednak czym uderzyć i – póki co – jest niesprawdzony przez poważnego pięściarza. Jego styl wymaga dużej energetyki, co jest problemem w pojedynkach 12-rundowych. Włodarczyk w formie nie powinien mieć z nim żadnego kłopotu. Problem w tym, że ja Krzyśka jednak od bardzo długiego czasu nie widziałem w dobrej dyspozycji. Jeśli do ringu wyjdzie wolny i mało zdecydowany, jak miało to miejsce chociażby z Harthem, to może przegrać.”

Przed Krzysztofem Włodarczykiem otworzyła się zatem droga prowadząca do wymarzonego tytułu mistrzowskiego. Przypomnijmy, że Diablo był już w swojej karierze dwukrotnie posiadaczem pasa czempiona. Pierwszym razem zdobył go w pojedynku ze Stevem Cunnighamem w 2005 roku, by siedem miesięcy później stracić go w rewanżu. 15 maja 2010 roku pokonując Włocha Giacobbe Fragomeniego zdobył pas WBC i był jego posiadaczem przez ponad cztery lata. We wrześniu 2014 roku stracił go na rzecz Rosjanina Grigorija Drozda.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem