Boks: Wilder obronił tytuł walcząc jedną ręką

Ameryka ma dalej swojego mistrza! Coś co kiedyś było oczywistością, dzisiaj już takie powszechne nie jest, szczególnie jeśli myślimy o boksie zawodowym i kategorii ciężkiej. Dzisiaj na ranem polskiego czasu Deontay Wilder pokonał przez techniczny nokaut po ósmej rundzie Chrisa Arreolę na gali Premier Boxing Champions w Birmingham. „Bronze Bomber” obronił tytuł mistrza świata WBC

Ameryka ma dalej swojego mistrza! Coś co kiedyś było oczywistością, dzisiaj już takie powszechne nie jest, szczególnie jeśli myślimy o boksie zawodowym i kategorii ciężkiej.

Dzisiaj na ranem polskiego czasu Deontay Wilder pokonał przez techniczny nokaut po ósmej rundzie Chrisa Arreolę na gali Premier Boxing Champions w Birmingham. „Bronze Bomber” obronił tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej.

Co prawda Amerykanin był murowanym faworytem do zwycięstwa przed tą walką, jednak historia pokazała, że w boksie zawodowym nie raz murowany faworyt do zwycięstwa sensacyjnie przegrywał.

Tym razem jednak tak nie było, co nie znaczy, że mistrz świata wygrał bez problemów. Jednak, o dziwo większym wyzwaniem była dla niego walka z bólem i kontuzjami, jakich się nabawił podczas pojedynku niż z rywalem.

wilder-laczy-nas-pasja

 

Urazami dłoni i bicepsa Wilder przypłacił sobotnią wygraną nad Chrisem Arreolą . Po czwartej rundzie walczył już tylko praktycznie jedną ręką. Jak sam przyznał po walce: „Bardzo chciałem dać wam nokaut, ale złamałem rękę i naderwałem mięsień”.

Amerykanin zapowiedział tuż po pojedynku, że zamierza w 2017 roku stoczyć pojedynki unifikacyjne, aby być jedynym panującym mistrzem świata.

W takim razie możemy się spodziewać jego walk z Kliczko lub Furym i Joshuą. Wielce prawdopodobnie, że może zostać podjęta kolejna próba zestawienia go z Powietkinem.

wilder-szpilka-laczy-nas-pasja

Amerykanin za pojedynek z Arreolą zarobił prawie 1, 5 miliona dolarów. Na swoje gaże nie ma więc prawa narzekać. Posiada on niesamowity rekord (37-0, 36 KO), ale wielu zarzuca mu, że nie mierzył się jeszcze z nikim z tych najlepszych.

Jeśli jego słowa o planach unifikacyjnych się sprawdzą, to w przyszłym roku będziemy mogli się przekonać, na co tak naprawdę stać tego pięściarza.

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem