Boks: Wawrzyk na dopingu! Nie zawalczy o mistrzostwo świata!

Dzisiaj od rana polskie media sportowe donoszą: Andrzej Wawrzyk na dopingu! Walka z Wilderem odwołana! Informację do opinii publicznej przekazał dziennikarz ESPN.com – Dan Rafael. Testy przeprowadzone 15 i 16 stycznia wykazały obecność w jego organizmie niedozwolonej substancji – stanozololu. Dla wszystkich, którzy mocniej interesują się boksem zawodowym taka informacja to szok. Można się było

Dzisiaj od rana polskie media sportowe donoszą: Andrzej Wawrzyk na dopingu! Walka z Wilderem odwołana! Informację do opinii publicznej przekazał dziennikarz ESPN.com – Dan Rafael. Testy przeprowadzone 15 i 16 stycznia wykazały obecność w jego organizmie niedozwolonej substancji – stanozololu.

Dla wszystkich, którzy mocniej interesują się boksem zawodowym taka informacja to szok. Można się było śmiać z Wawrzyka, odbierać mu szansę w sportowej rywalizacji z Amerykaninem, ale naprawdę mało kto mógł przypuszczać, że Polak jest na dopingu.

Jeszcze niedawno sam zamieszczał zdjęcia dokumentów, będących potwierdzeniem tego, że była u niego komisja antydopingowa. Do tego zamieścił zabawny (wtedy) opis całej sytuacji: „Dzwonek do drzwi otwieram tam ładna pani mowi ze z Portugalii myślałem zgubiła sie pomogę swoją łamana angielszczyzna zapraszam do środka . Mowi Vada ja mowię Andrzej znowu Vada mysle ładne imie odpowiadam Andrzej . A jej o moje siusiu i krew chodziło. Tak jej się spodobało u mnie , że rano powtórzyła odwiedziny.”

Naprawdę trudno przypuszczać, że Wawrzyk jest aż taki głupi. Nie chce nam się wierzyć, że po tym, jak pięściarz był razem ze swoim trenerem Fiodorem Łapinem w telewizji Polsat i w programie „Puncher” krytykował „dopingowiczów” i z dumą opowiadał o tym, że popiera kontrole antydopingowe teraz sam dał się złapać.

Szczerze mówiąc wszystko to jest bardzo dziwne. Już jakiś czas temu, z serwisu Boxrec zniknęła na chwilę walka z udziałem Wawrzka. Po chwili znowu się pojawiła. Tak samo, jak usunięcie z karty walk Artura Szpilki w tajemniczych okolicznościach może budzić podejrzenia.

Bardzo interesująca będzie reakcja trenera Polaka, wspomnianego wcześniej Fiodora Łapina. Szkoleniowiec mówił w wywiadach wprost, że zawodnik, który stosuje doping nie ma prawa być u niego na sali. Sam był też przekonany, że Wawrzyk jest „czysty”.

Polakowi grozi wieloletnia dyskwalifikacja.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem