Boks: Uraz Kliczki wykluczy go z walki?

29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie ma dojść do długo wyczekiwanego pojedynku, w którym zmierzą się Władimir Kliczko z Anthonym Joshuą. Dla Ukraińca ma to być pierwsza walka od listopada 2015 roku, kiedy to przegrał na punkty z Tysonem Furym. Jak możemy przeczytać w serwisie ringpolska.pl, podobno w brytyjskich mediach pojawiają się plotki o

29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie ma dojść do długo wyczekiwanego pojedynku, w którym zmierzą się Władimir Kliczko z Anthonym Joshuą. Dla Ukraińca ma to być pierwsza walka od listopada 2015 roku, kiedy to przegrał na punkty z Tysonem Furym.

Jak możemy przeczytać w serwisie ringpolska.pl, podobno w brytyjskich mediach pojawiają się plotki o kontuzji Kliczki. Według niepotwierdzonych doniesień, Ukrainiec w ostatnich dniach zmaga się z urazem oka i rozważa wycofanie się z pojedynku. Tym informacjom stanowczo zaprzeczają promotorzy obu pięściarzy.

Ukrainiec jeszcze kilka dni temu zapowiadał: „To że przegrałem z Furym i miałem gorszy dzień, nie znaczy, że kolejny pojedynek też będę miał słabszy. Będę dla Joshuy jak Mount Everest. Boksuję od 27 lat i kilku pięściarzy mnie podbiło w trakcie moich 68 walk, ale to nie oznacza, że znikam. Wręcz przeciwnie, większość moich rywali mnie nie zdobyło, a to ja dalej boksuję, a oni gdzieś się zagubili. Jestem bardziej głodny zwycięstw niż kiedykolwiek i nie mogę się doczekać wyjścia do ringu.” – cytuje byłego mistrza świata ringpolska.pl.

Mamy jednak nadzieję, że do tego hitowego starcia jednak dojdzie. Przeżywający w ostatnich latach kryzys boks zawodowy potrzebuje takich wielkich wydarzeń. Walka przy 90 tysiącach kibiców i świetna oglądalność na całym świecie – tak będzie wyglądał dzień, kiedy obaj Panowie spotkają się miedzy linami.

Młodszy z nich, przez wielu upatrywany jako faworyt – Anthony Joshua, tak mówi o tej walce: „Pytania są zasadne – czy nie jest dla mnie za wcześnie na taką walkę, czy moi dotychczasowi rywale mnie na nią przygotowali? Bóg nigdy nie postawiłby mnie w położeniu, w której nie mógłbym sobie poradzić. Walczę z Władimirem Kliczką, przed 90 tysiącami kibiców, cel mam jednak wciąż taki sam. W dniu walki muszę być mordercą. W tej grze jeśli nie jesteś mordercą, to zjadają cię żywcem. Ja jestem jak oswojone zwierzę, do chwili gdy w ringu spuszczają mnie ze smyczy!” – powiedział pewny siebie Brytyjczyk.

Nie ma wyjścia! Ten pojedynek po prostu musi się odbyć!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem