Boks: To będzie rok Andrzeja Fonfary?

Mówiło się o tym i pisało od dłuższego czasu, ale wreszcie można to oficjalnie potwierdzić: Andrzej Fonfara wraca na ring! Polak zmierzy się już 4 marca w Barclays Center na Brooklynie z byłym mistrzem świata Chadem Dawsonem w dziesięciorundowej walce wagi półciężkiej. Główną atrakcją tej gali będzie rywalizacja unifikacyjna pomiędzy Keithem Thurmanem oraz Danny Garcią.

Mówiło się o tym i pisało od dłuższego czasu, ale wreszcie można to oficjalnie potwierdzić: Andrzej Fonfara wraca na ring! Polak zmierzy się już 4 marca w Barclays Center na Brooklynie z byłym mistrzem świata Chadem Dawsonem w dziesięciorundowej walce wagi półciężkiej.

Główną atrakcją tej gali będzie rywalizacja unifikacyjna pomiędzy Keithem Thurmanem oraz Danny Garcią. Takie zestawienia pojedynków gwarantują spore zainteresowanie i przede wszystkim dużą oglądalność. Pięściarz z Białobrzegów tak jak obiecał – nie potrzebuje walki  „na przetarcie”.

Lou DiBella, prezydent DiBella Entertainment tak zapowiada pojedynek polskiego zawodnika: „Fonfara kontra Dawson to dla obu pięściarzy walka być albo nie być. Chad Dawson, były mistrz świata, potrzebuje znaczącego zwycięstwa by ponownie odnowić swoją karierę. Fonfara wraca po szokującej porażce przez nokaut i powinien mieć za sobą polską społeczność Nowego Jorku, silną, polską bazę kibiców w Barclays Center. To bardzo znacząca walka dla kategorii półciężkiej, znakomity dodatek do głównej karty walk.”

Andrzej Fonfara nie może przegrać tego starcia, jeśli chce w miarę szybko dostać kolejną szansę na mistrzowską walkę. Warto podkreślić, że będzie to jego pierwsza konfrontacja między linami pod okiem nowego szkoleniowca –  Virgila Huntera. Miejmy nadzieję, że Panom udało się popracować nad obroną, które była najsłabszą stroną „Polskiego Księcia”.

Polak tak mówi o swoim powrocie: „Jestem już innym pięściarzem. To nie jest tylko moje przekonanie, ale także zdanie wszystkich z którymi pracuję w Kalifornii. Przede wszystkim trenera Virgila Huntera, który szybko powiedział do mnie, do ludzi kierujących moją karierą, że nie ma sensu tracić mojego talentu, umiejętności na rozbijanie słabych. To mi tylko dodało gazu. Nie mogę się doczekać, żeby wyjść na ring. Do tego powrót jest w Nowym Jorku, przed polskimi kibicami. Takiego powrotu chciałem. Nie zawiodę. Tylko zwycięstwo, nie ma innej opcji.

Wierzymy głęboko, że Fonfara wróci w wielkim stylu. On na pewno zasługuje na duże wsparcie ze strony polskich fanów. Za te wszystkie emocjonujące pojedynki ludzie w naszym kraju go doceniają. Mamy nadzieję, że to będzie świetny rok dla najlepszego polskiego pięściarza kategorii półciężkiej.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem