Boks: Szpilka kontra Kownacki w Nowym Jorku?

Podobno realny jest pojedynek Artura Szpilki z Adamem Kownackim. Do tej konfrontacji miałoby dojść pod koniec kwietnia na gali organizowanej na Long Island w stanie Nowy Jork. Czy tak rzeczywiście się stanie? Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle

Podobno realny jest pojedynek Artura Szpilki z Adamem Kownackim. Do tej konfrontacji miałoby dojść pod koniec kwietnia na gali organizowanej na Long Island w stanie Nowy Jork. Czy tak rzeczywiście się stanie?

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Prowodyrem do tej walki jest Adam Kownacki. Pięściarz od wielu lat mieszkający w USA od dłuższego czasu powtarza w wywiadach, że bardzo chciałby stanąć w ringu naprzeciwko popularnego „Szpili”. Ten jest również gotów podjąć rękawice.

Oto fragment wywiadu, jaki Kownacki udzielił portalowi SportoweFakty: „Walka ze Szpilką? Jak najbardziej! Wiem, że on jest teraz w innym miejscu ode mnie. Ma renomę, boksował przecież z Brytanem Jenningsem, pokonał Tomasza Adamka i bił się o pas mistrzowski. Ja na swoje nazwisko wciąż pracuję. Strachu przed konfrontacją ze „Szpilą” na pewno by nie było, zwłaszcza po nokaucie, jaki otrzymał od Wildera. Według mnie on ma bardzo słabą szczękę. Po tak ciężkiej „czasówce” może się nie zregenerować.”

Na odpowiedź Szpilki nie trzeba było długo czekać. Oto co powiedział w rozmowie dla bloga „Po Gongu”: „Adam jest wesołym, sympatycznym grubaskiem, nic do niego nie mam, ale z przyjemnością mogę mu pokazać, na czym polega prawdziwy boks. Skoro tak się pali do walki ze mną, to zapraszam do ringu. Może być nawet moim następnym rywalem. Nie ma problemu. Proponuję jednak, żeby ochłonął i zszedł na ziemię. Przy okazji niech zgubi parę kilogramów, ale mniejsza z tym. Na temat jego słów o mojej słabej szczęce nie chce mi się nawet gadać. Chętnie przetestuję jego.”

Taki pojedynek byłby na pewno nie lada atrakcją dla sporej liczby naszych rodaków, którzy na stałe mieszkają za Oceanem. Ciekawe, który pięściarz miałby większe grono polskich kibiców po swojej stronie? Wydaje się, że na tej rywalizacji mógłby zyskać wyłącznie Kownacki. W końcu to Szpilka ma bardziej wyrobione nazwisko w świecie zawodowego boksu.

Oto jak o całej sprawie wypowiedział się promotor Andrzej Wasilewski: „Wolę, gdy nasi reprezentanci rywalizują z zagranicznymi pięściarzami, ale tu mamy nieco inną sytuację. Kownacki od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, zresztą obaj ze Szpilką żyją i trenują w USA. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zestawienia polsko-polskie są ciekawe dla kibiców, bowiem generują dodatkowe emocje.”

Kto według Was byłby faworytem takiego starcia? Interesowałaby Was rywalizacja dwóch rodaków na amerykańskiej ziemi?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem