Boks: Rewanż Joshua – Kliczko 28 października?

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się rewanżowego starcia na szczycie wagi ciężkiej. Według brytyjskiego „The Sun”, Joshua ma zawalczyć z Kliczko już 28 października. Nie jest znana jeszcze lokalizacja, ale rozważane są takie miejsca jak: Las Vegas, Dubaj, a nawet Chiny. Chyba nie ma na świecie osoby, która obejrzała pierwszą walkę i nie byłaby

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się rewanżowego starcia na szczycie wagi ciężkiej. Według brytyjskiego „The Sun”, Joshua ma zawalczyć z Kliczko już 28 października. Nie jest znana jeszcze lokalizacja, ale rozważane są takie miejsca jak: Las Vegas, Dubaj, a nawet Chiny. Chyba nie ma na świecie osoby, która obejrzała pierwszą walkę i nie byłaby zainteresowana zobaczeniem rewanżu.

Są dwie opcje, jeśli chodzi o przyszłość Ukraińca. Jedna to rewanż z Brytyjczykiem, a druga to sportowa emerytura. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że były mistrz świata spróbuje po raz kolejny podjąć rywalizację z Joshuą.

Menedżer Kliczki Bernd Boente w przyszłym tygodniu spotka się z Władimirem. Dostaliśmy wiele ofert opiewających na tak ogromne kwoty, że nie jestem w stanie uwierzyć, że mógłby zrezygnować. Poza tym, pomijając pieniądze myślę, że Władimir chce tej walki.

On uważa, że mógł dorwać Joshuę w piątej lub szóstej rundzie. Wielu ludzi gratulowało mu znakomitej walki, więc dlaczego nie?” – powiedział promotor aktualnego mistrza świata Eddie Hearn, cytowany przez eurosport.onet.pl.

Kliczko rzeczywiście był bardzo blisko wygranej. Wydaje się, że to właśnie świadomość tego, że zwycięstwo było jak najbardziej możliwe, może okazać się decydujące w kwestii podjęcia przez Ukraińca ostatecznej decyzji. Trzeba pamiętać, że on był przez ponad dekadę mistrzem świata. Pomijając bardzo korzystne warunki finansowe, to w tym rewanżu chodzi o coś więcej. Kliczko chce zakończyć karierę jako mistrz.

Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale za sprawą porażki z Joshuą zyskałem dużo więcej życiowych doświadczeń, niż w momencie zwycięstwa. Kibice z całego świata celebrowali mój występ i okazywali mi szacunek. Nawet mój rywal wyrażał się o mnie z szacunkiem” – napisał po walce w mediach społecznościowych.

Czekamy na rewanż! Im więcej takich wydarzeń w boksie zawodowym, tym lepiej dla całej dyscypliny. Kto będzie Waszym faworytem?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem