Boks: Rewanż Fury – Kliczko w październiku – nieaktualne

Panie i Panowie, to są jakieś, za przeproszeniem, jaja! Pamiętamy doskonale, kiedy w listopadzie ubiegłego roku czekaliśmy z niecierpliwością na decyzję sędziów i rozstrzygnięcie walki Kliczko – Fury. Kiedy utrata pasa przez Ukraińca stała się faktem, pierwsze hasło jakie padało z ust prawie wszystkich brzmiało: „kiedy rewanż?”. Zapowiadało się dobrze, bo pierwotnie drugie starcie pięściarzy

Panie i Panowie, to są jakieś, za przeproszeniem, jaja! Pamiętamy doskonale, kiedy w listopadzie ubiegłego roku czekaliśmy z niecierpliwością na decyzję sędziów i rozstrzygnięcie walki Kliczko – Fury. Kiedy utrata pasa przez Ukraińca stała się faktem, pierwsze hasło jakie padało z ust prawie wszystkich brzmiało: „kiedy rewanż?”.

Zapowiadało się dobrze, bo pierwotnie drugie starcie pięściarzy miało dojść do skutku w lipcu. Niestety zostało odwołane z powodu urazu kostki, jakiego nabawił się Brytyjczyk. Przełknęliśmy ten gorzki fakt, zwłaszcza, że niedługo potem ogłoszono, że walka ma się odbyć dwudziestego dziewiątego października.

Do planowanej walki pozostał miesiąc, a tu nagle czytamy oświadczenie obozu Tysona Fury’ego:

„Z głębokim żalem jesteśmy zmuszeni ogłosić, że zaplanowany na 29 października rewanż o mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką i Tysonem Furym nie odbędzie się. Tyson w tym tygodniu został uznany za niezdolnego do walki ze względów medycznych. Lekarze orzekli, że jego stan jest zbyt poważny, by brał udział w pojedynku i że będzie wymagał leczenia przed powrotem na ring.

kliczko-fury-rewanz-odwolany-laczy-nas-pasja

Tyson natychmiast zostanie poddany terapii, która jest wymagana, by wrócił do zdrowia. Wraz z Tysonem chcielibyśmy szczerze przeprosić wszystkich zainteresowanych oraz fanów boksu czekających na ten rewanż. Będziemy informować na bieżąco o rozwoju sytuacji, a tymczasem Tyson i jego rodzina proszą o uszanowanie prywatności i spokój niezbędny do powrotu do zdrowia w tym trudnym okresie.”

No i kicha. Fani boksu znowu muszą obejść się smakiem. Przez rok nie zobaczymy obrony tytułów i to wkurza najbardziej. W końcu żadne walki nie są tak ciekawe, jak te w królewskiej kategorii. W listopadzie minie rok od momentu wywalczenia przez Fury’ego pasów i do tej pory nie stanął w ich obronie, federacje WBA i WBO mogą więc go ich pozbawić.

Dla kibica znaczy to tyle, że może będzie szansa zobaczyć w końcu pojedynek o ich zdobycie. Cała historia między Kliczko i Fury’m może i nakręca medialny szum, ale brakuje ciągle jej kulminacji – spotkania w ringu. Znając życie w tym roku do niego nie dojdzie. O ile w ogóle będzie okazja je zobaczyć, bo jakoś obecnemu mistrzowi nie spieszy się do ponownej konfrontacji!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem