Boks: Polacy w turnieju z łączną pulą nagród wartości 50 milionów dolarów?

Boks zawodowy traci na popularności. MMA w tym momencie przyciąga zdecydowanie większe grono odbiorców. I nie jest to nasza opinia, tylko fakt. Taka sytuacja wymusza na ludziach, którzy zarabiają na pięściarstwie pewne ruchy. Jednym z nich jest World Boxing Super Series. Kilka dni temu w  Nowym Jorku promotorzy Richard Schaefer i Kalle Sauerland ogłosili start rozgrywanego

Boks zawodowy traci na popularności. MMA w tym momencie przyciąga zdecydowanie większe grono odbiorców. I nie jest to nasza opinia, tylko fakt. Taka sytuacja wymusza na ludziach, którzy zarabiają na pięściarstwie pewne ruchy. Jednym z nich jest World Boxing Super Series. Kilka dni temu w  Nowym Jorku promotorzy Richard Schaefer i Kalle Sauerland ogłosili start rozgrywanego systemem pucharowym turnieju o właśnie takiej nazwie.

W puli znajdzie się łącznie 50 milionów dolarów, zaś zwycięzca zawodów otrzyma „Trofeum Muhammda Aliego”. Tak wielkie pieniądze, szczególnie w obecnych czasach, kiedy popularność tej dyscypliny sportu spada, jest na pewno czymś wyjątkowym.

Promotor boksu – Andrzej Wasilewski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” sugeruje, że  rywalizowaliby zawodnicy w kategoriach: junior średniej i cruiser: „W wielu wagach czołowi zawodnicy świata reprezentują różnych, często skłóconych ze sobą promotorów. W junior średniej i cruiser nie trzeba wiele, by zaprosić do udziału wszystkich najlepszych. Projekt na pewno jest po części związany z Alem Haymonem.

Nie wiemy jeszcze, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, czy te 50 milionów faktycznie jest zagwarantowane. Jest to jednak ciekawy pomysł, być może jeden z kierunków rozwoju boksu, który pozwoli konfrontować ze sobą najlepszych w poszczególnych kategoriach wagowych. To także krok w stronę ograniczenia roli czterech największych federacji”.

Jak możemy przeczytać w serwisie ringpolska.pl: „Rozgrywki World Boxing Super Series mają się toczyć w cyklu rocznym. Pierwsza edycja wystartuje we wrześniu 2017, a weźmie w niej udział 16 zawodników z dwóch kategorii wagowych (po 8 z każdej). Na roczny cykl zawodów złoży się 14 gal. Zaproszenia do WBSS otrzymają mistrzowie świata i pięściarze notowani w top – 15 federacji WBA, WBO, WBC i IBF.”

Jeśli rzeczywiście doszłoby do rozpoczęcia rywalizacji w takim turnieju, to być może kilku polskich pięściarzy miałoby szansę w nim wystąpić. Z pewnością spore szanse mieliby Krzysztof Głowacki i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (kategoria cruiser) oraz Maciej Sulęcki (kategoria junior średnia).

Mamy tylko nadzieję, że ta impreza rzeczywiście się odbędzie. Boks zawodowy potrzebuje impulsu, a takim na pewno byłaby inicjatywa Richard Schaefera i Kalle Sauerlanda. Pytanie tylko, czy uda się to ostatecznie zorganizować. Jeśli do tego dojdzie, to sytuacja tego sportu na pewno uległaby poprawie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem