Izu Ugonoh to pięściarz z ogromnym potencjałem. Jak wielkim? Tego jeszcze nie wiemy. A to dlatego, że na jego sportowej drodze nie stanął jeszcze żaden trudny przeciwnik. Polak  nie walczył dotychczas z nikim, kto jest wysoko notowany w światowych rankingach. Teraz powinno się to zmienić, ponieważ podpisał kontrakt z najważniejszą postacią w zawodowym boksie –

Izu Ugonoh to pięściarz z ogromnym potencjałem. Jak wielkim? Tego jeszcze nie wiemy. A to dlatego, że na jego sportowej drodze nie stanął jeszcze żaden trudny przeciwnik. Polak  nie walczył dotychczas z nikim, kto jest wysoko notowany w światowych rankingach. Teraz powinno się to zmienić, ponieważ podpisał kontrakt z najważniejszą postacią w zawodowym boksie – Alem Haymonem.

Izu tak wspomina ten moment: „Tak naprawdę, już podczas tego spotkania wszystko było jasne. Sam pan Al już bardzo dużo wiedział na mój temat. Wręcz wydawało mi się, że wie wszystko i ma oczy dookoła głowy. A więc nie było to tak, abym był przepytywany z tego, kim jestem i co robię, lecz to spotkanie, w dużej mierze było po to, żeby – mam wrażenie – osobiście się poznać.

Z tamtej strony nawet padło takie stwierdzenie: „moglibyśmy tutaj kręcić i powiedzieć wam, że przemyślimy sobie sprawę i odezwiemy się za kilka dni, ale z naszej strony wszystko jest jasne” – to słowa samego Ala Haymona. W związku z tym, nawet długo nie czekaliśmy. Przejrzeliśmy kontrakt i stwierdziliśmy, że to jest absolutnie to, czego potrzebuję w tym momencie.”

izu-ugonoh-waga-laczy-nas-pasja

Teraz powinniśmy zobaczyć na co naprawdę stać tego chłopaka. Warto przypomnieć, że zanim Izu rozpoczął swoją bokserską karierę, to sprawdzał się w innych sztukach walki. I to z powodzeniem. Był mistrzem Europy i świata amatorów w formule K-1 oraz sześciokrotnym mistrzem Polski w kick – boxingu.

Kolejną ciekawostką jest, że wszystkie swoje zawodowe walki w boksie stoczył w Polsce lub Nowej Zelandii. Teraz ma przyjść czas na Stany Zjednoczone. „Moja kolejna walka odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku na terenie Stanów Zjednoczonych. Podpisując ten kontrakt myśleliśmy z moim menadżerem głównie o występach na galach w USA, ale jeśli przyjdzie oferta ciekawej sportowo walki np. w Polsce, to nie widzę z tym problemu. Będę współpracował z Alem Haymonem, ale bez konkretnego promotora. Po prostu będę walczył na galach promotorów, którzy współpracują z Haymonem.”

Czarnoskóry pięściarz w Polsce może być znany z udziału w programie Taniec z Gwiazdami. Od 4 marca do 22 kwietnia 2016 brał udział w piątej edycji tej produkcji telewizyjnej. Odpadł w siódmym odcinku, zajmując 5. miejsce. Często też pokazuje się u boku swojej siostry Osuenhe (Osi), która wygrała czwartą edycję programu Top Model.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem