Boks: Mistrzostwo Europy czy żenady?

Każdy fan boksu ma już dzisiaj zarezerwowany wieczór. W podwarszawskich Łomiankach odbędzie się bowiem gala boksu, podczas której walką wieczoru będzie pojedynek o pas EBU pomiędzy Ewą Brodnicką a Anitą Torti. Dla Polki będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej. Obie Panie miały mierzyć się ze sobą już w kwietniu, na gali Polsat

Każdy fan boksu ma już dzisiaj zarezerwowany wieczór. W podwarszawskich Łomiankach odbędzie się bowiem gala boksu, podczas której walką wieczoru będzie pojedynek o pas EBU pomiędzy Ewą Brodnicką a Anitą Torti. Dla Polki będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej.

Obie Panie miały mierzyć się ze sobą już w kwietniu, na gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Walka została jednak odwołana z powodu kontuzji polskiej mistrzyni. Dzisiejsze rywalki nie darzą się chyba zbyt wielką sympatią, co widać było już na ich pierwszym ważeniu przed krakowską galą.

Potwierdziło się to i teraz, kiedy to Polka weszła na wagę ubrana w czarny strój, maskę i dopięte skrzydła. Stojąc z  Włoszką twarzą w twarz prowokowała ją i miała ochotę na dłuższą konwersację. Na twarzy Torti malowało się lekkie zdumienie i niedowierzanie.

Brodnicka zachowuje się czasem jakby była mistrzynią nie tylko Europy, ale i żenady. Po ważeniu tłumaczyła, że jej strój miał przedstawiać czarnego anioła, który przyszedł zabrać rywalkę do małego piekła. Rozumiemy, że takie gale to z jednej strony wydarzenia sportowe, z drugiej show, który ma przyciągnąć widzów, ale Brodnicka swoim zachowaniem i otoczką jaką robi wokół siebie, dosyć często naraża się na śmieszność.

brodnicka-konferencja-laczy-nas-pasja

Ze względów czysto sportowych i dla nas pozostałe walki będą dziś ciekawsze. Wystąpią choćby zawodnicy ze stajni AG Promotion – Michał Syrowatka i Dariusz Sęk. Syrowatka zmierzy się z Norwiem Galo. Pierwotnie miał walczyć z doświadczonym Rustamem Nogajewem, ale dostał on lepszą ofertę. Polak w tym roku pokonał Rafała Jackiewicza i Andreia Staliarczuka , a klasa dzisiejszego przeciwnika powinna dać mu zwycięstwo numer trzy w tym roku.

Po półrocznej przerwie wraca też na ring Dariusz Sęk, którego rywalem będzie Hiszpan marokańskiego pochodzenia Mustafa Chadlioui. Polak w tym roku stoczył zaledwie jeden pojedynek, czego powodem był mi.in. brak regularnych treningów ze swoim pierwszym trenerem Andrzejem Gmitrukiem.

Na gali zobaczymy również pojedynki pomiędzy Marcinem Siwym a Michaelem Sprottem, Oleksandrą Sidorenko a Mileną Swonją oraz Pawłem Rumińskim i Vladimirem Fecko. Wszystkich fanów boksu serdecznie zapraszamy do Łomianek i przed telewizory.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem