Boks: Michał Cieślak w drodze po mistrzowskie tytuły?

Już 10 grudnia we Wrocławiu swój czwarty tegoroczny pojedynek stoczy jeden z najlepszych polskich pięściarzy – Michał Cieślak. Jego rywalem będzie niepokonany Nikodem Jeżewski. Zawodnicy powalczą o pas mistrza Polski wagi junior ciężkiej. Nie ma co ukrywać, że Jeżewski pomimo tego, ze jeszcze nigdy nie doznał goryczy porażki na zawodowych ringach, to ma być tylko

Już 10 grudnia we Wrocławiu swój czwarty tegoroczny pojedynek stoczy jeden z najlepszych polskich pięściarzy – Michał Cieślak. Jego rywalem będzie niepokonany Nikodem Jeżewski. Zawodnicy powalczą o pas mistrza Polski wagi junior ciężkiej.

Nie ma co ukrywać, że Jeżewski pomimo tego, ze jeszcze nigdy nie doznał goryczy porażki na zawodowych ringach, to ma być tylko „przystawką” przed walkami w przyszłym roku dla 27 – letniego radomianina. Sam Cieślak zapowiada, że w tym pojedynku interesuje go tylko nokaut:

Ta walka na pewno nie zakończy się na punkty. Wychodzę do pojedynku i jestem bardzo dobrze nastawiony mentalnie. Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać. Wszystko jest na plus. W ringu będzie prawdziwa eksplozja.”

Pięściarz przygotowuje się do swojego najbliższego startu odbywając sparingi między innymi z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem. Jak sam zauważa, bardzo dużo mu one dają: „Pierwsze sparingi mamy za sobą, ale kilka bardzo dobrych sparingów jest jeszcze przede mną. Nie mógłbym wymarzyć sobie lepszego sparingpartnera. Przygotowania do walki przebiegają bardzo dobrze – zarówno pod względem taktycznym, jak i technicznym. Myślę, że 10 grudnia będę w życiowej formie.”

cieslak-polsat-boxing-night-profil-laczy-nas-pasja

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Michał Cieślak już w styczniu wyjedzie na treningi do Nowego Jorku. Jego starty są już dokładnie zaplanowane na przyszły rok. Sam pięściarz zdradził, że zna daty swoich trzech przyszłorocznych walk. Nie jest wykluczone, że pojedynków będzie jednak więcej, jeśli na przykład pojawiłaby się konkretna oferta podczas pobytu w USA.

Jeden z promotorów pięściarza z Radomia, Tomasz Babiloński opowiedział niedawno w rozmowie z Polską Agencją Prasową o planach jego podopiecznego w 2017 roku: „Zaczniemy od walki 10 -rundowej, następnie na dystansie 12 rund o pas interkontynentalny dużej federacji. Wygrana w takiej potyczce umożliwi Michałowi spory awans w rankingu światowym. W krajowym boksie nie ma zbyt wielu chłopaków o takim potencjale, jaki posiada Cieślak.”

Sam zawodnik zapytany przez jednego z dziennikarzy, ile czasu zajmie mu zdobycie mistrzowskiego pasa stwierdził, że rok, może półtora. To świadczy o mocnej psychice i dużej pewności siebie. A te cechy jak wiadomo są niezbędne do osiągania największych sukcesów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem