Boks: Michał Cieślak gotowy na sobotnie grzmoty!

Prawdę mówiąc niezwykle ciekawi jesteśmy sobotniego pojedynku Michała Cieślaka z Nikodemem Jeżewskim. Z jednej strony – spodziewaliśmy się mocniejszego rywala podczas Polsat Boxing Night i ostrzyliliśmy sobie na to apetyt. Z drugiej – chcemy po prostu znowu zobaczyć w ringu jedną z największych nadziei polskiego boksu zawodowego. Cieślak, który dzięki zwycięstwu podczas listopadowej gali Polsat

Prawdę mówiąc niezwykle ciekawi jesteśmy sobotniego pojedynku Michała Cieślaka z Nikodemem Jeżewskim. Z jednej strony – spodziewaliśmy się mocniejszego rywala podczas Polsat Boxing Night i ostrzyliliśmy sobie na to apetyt. Z drugiej – chcemy po prostu znowu zobaczyć w ringu jedną z największych nadziei polskiego boksu zawodowego.

Cieślak, który dzięki zwycięstwu podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night miał otworzyć sobie drzwi to jeszcze większego boksu, ostatecznie musiał obejść się smakiem. Zaboksuje w sobotę na gali we Wrocławiu z Nikodemem Jeżewskim. I choć wiele osób uważa, że ten pojedynek jest tylko „walką pocieszenia” dla 27-latka z Radomia, to on sam bardzo poważnie podchodzi do swojego najbliższego rywala.

Pytaliśmy i zagajaliśmy niektóre osoby ze środowiska bokserskiego o Michała Cieślaka. Chcieliśmy poznać opinie różnych osób na jego temat. Ewa Piątkowska chwaliła nam jego determinację i wytrwałość w dążeniu do celu, Andrzej Wawrzyk zauważył agresję i nieustępliwość. Bazując na tych opiniach byliśmy zbudowani, gdyż wśród wielu utalentowanych chłopaków w naszym kraju to w Cieślaku upatrujemy tego, który w przyszłości może dać nam wiele radości. Który może być w przyszłości mistrzem świata.

No dobra – wszyscy wiemy, że Cieślak ma talent, potencjał i papiery na to, by kiedyś rozdawać karty w boksie zawodowym. Ameryki tym razem nie odkryliśmy, ale byliśmy ciekawi, jak czuje się sam Michał. W jakiej jest formie i co sądzi na temat sparingów z Krzysztofem Włodarczykiem. Zadzwoniliśmy do niego i usłyszeliśmy coś takiego:

„Sparingi z Krzyśkiem były bardzo mocne, bardzo intensywne i na pewno dużo mi dały. Cenię sobie takie jednostki treningowe, bo dzięki nim zdobywam doświadczenie i pewność siebie. Zdrowie dopisuje, obyło się bez kontuzji, wagę mam już zrobioną, więc teraz ładuję akumulatory i czekam na sobotni pojedynek. Jestem znakomicie przygotowany i z dobrym nastawieniem podejdę do tej walki.”

Czyli Michał jak zwykle jest pewny siebie. W sumie – nie ma się czemu dziwić. Jest w tym pojedynku murawnym faworytem do zwycięstwa i ewentualna porażka byłaby wielką sensacją.

boxing-ring-before-fighting-laczy-nas-pasja

Co wiemy o Niodemie Jeżewskim? Odnosimy bowiem wrażenie, że bardzo mało mówi się o przeciwniku Cieślaka, który jednak również uchodzi za całkiem solidnego pięściarza.

Jeżewski jest dwa lata młodszy od Cieślaka, a na ringach zawodowych debiutował trzy i pół roku temu. Co ciekawe, pierwsze dwie walki stoczył w Niemczech. Jak do tej pory ma na swoim koncie 13 pojedynków, z czego 12 wygrał i jedną zremisował. Mierzył się w swojej karierze z kilkoma doświadczonymi bokserami (Szalai, Visic, Palko), ale żaden z nich nie był pięściarskim wirtuozem.

Jeżewski również jest pewny swego i bardzo chce pokonać Cieślaka. Zapewnia, że pokaże się z możliwie najlepszej strony i sprawi niespodziankę podczas sobotniej gali. Zdaje sobie sprawę, że nie jest faworytem przed tym starciem, ale na pewno nie wystraszy się swojego rywala i będzie dla niego równorzędnym przeciwnikiem.

A ptaszki coraz głośniej ćwierkają, że Cieślak po nowym roku wyjedzie do Stanów Zjednoczonych, by tam kontynuować swoją karierę. Nasza opinia? Trzy raz na tak.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem