Boks: Mateusz Masternak poznał kolejnego rywala!

Czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu mamy informację – Mateusz Masternak poznał rywala, z którym zmierzy się podczas gali w Dzierżoniowie. Nie jest to ani Deontay Wilder, ani Krzysztof Głowacki. 3 marca na przeciw byłego mistrza Europy w wadze junior cięzkiej stanie Aleksander Kubicz. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na

Czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu mamy informację – Mateusz Masternak poznał rywala, z którym zmierzy się podczas gali w Dzierżoniowie. Nie jest to ani Deontay Wilder, ani Krzysztof Głowacki. 3 marca na przeciw byłego mistrza Europy w wadze junior cięzkiej stanie Aleksander Kubicz.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Dowiadując się rok temu o tym, że Mateusz Masternak stoczy pojedynek podczas Polsat Boxing Night wierzyliśmy w to, że pięściarz będzie walczył częściej na wielkich polskich galach. Sam bokser podkreślał, że bardzo zależy mu na toczeniu pojedynków w naszym kraju. Minęło kilka miesięcy, w gronie potencjalnych rywali Mastera wymieniano kolejne nazwiska, ale wciąż brakowało konkretów. Terminu walki i nazwiska przeciwnika.

Jak donosił na początku października Mateusz Borek na Twitterze, Mateusz Masternak był brany pod uwagę w gronie potencjalnego rywala Aleksandra Usyka o tytuł mistrza świata. Jak sam Master opowiadał w jednym z wywiadów – Propozycja była, ale obóz Ukraińca był mało konkretny. Usyk negocjował z wieloma pięściarzami, choć moje nazwisko w początkowej fazie rozmów było bardzo wysoko w tym zestawieniu. Potem zabrakło konkretów, przez co do walki nie doszło.

Dlaczego o tym piszemy? Bo wielu kibiców zastanawiało się, jaką drogę obierze Master i z kim będzie mierzył się w swoich kolejnych walkach. W grę wchodziły różne opcje, kolejne nazwiska pojawiały się prawie codziennie, ale z mało którym pięściarzem Masternak w ogóle rozpoczynał negocjacje. Gdy już takowe były podejmowane, ginęły w zarodku. Efekt – Masternak już dziewięć miesięcy czeka na pojedynek.

Na początku roku na jaw wyszła informacja, że wrocławianin zawalczy 4 marca podczas gali w Dzierżoniowie. Kilka tygodni czekano na rywala dla Masternaka, ale podczas specjalnie zwołanej dzisiaj konferencji prasowej okazało się, że będzie nim Aleksander Kubicz.

Kim jest najbliższy rywal Mateusza Masternaka?

Kubicz jest Rosjaninem, który w tym roku kończy 31 lat. Jego rekord to 9-2-0. Na zawodowych ringach debiutował w 2012 roku. Pierwsze siedem walk stoczył w Rosji i wszystkie wygrał. Potem pojechał na Białoruś, gdzie odniósł kolejne zwycięstwo i w Rosji znowu okazał się lepszy od swojego przeciwnika. 28 maja 2016 roku zmierzył się w Szczecinie z Michałem Cieślakiem, ale przegrał przez TKO. Ostatni pojedynek stoczył w Belgii, a jego rywalem był Yves Ngabu, który nigdy wcześniej nie przegrał. Po przewalczeniu pełnego dystansu wyraźnie lepszy był pięściarz z Belgii.

Co Masternak może osiągnąć dzięki walce z Kubiczem?

Na pewno Mateusz może przewalczyć cały dystans i dobrze rozpocząć 2017 rok. Zwycięstwo z Kubiczem mogłoby pomóc zrobić Masternakowi krok w kierunku walki z rywalem o mocniejszym nazwisku. Na pewno Rosjanin nie będzie stanowił dla Mateusza wyzwania sportowego, więc nie będziemy nawet prognozować co by się wydarzyło, gdyby Polak tę walkę przegrał. Plan na ten pojedynek? Pewne zwycięstwo na pełnym dystansie i realizacja załozeń taktycznych, które będą rozpisane przez trenerów.

Naszym zdaniem.

Naszym zdaniem Masternak powinien zmierzyć się z kimś mocniejszym, choć rozumiemy, że pierwsza walka ma być pojedynkiem „na przetarcie”. Gdyby Master w dobrym stylu wygrał z Kubiczem, to jego pojedynek z Główką lub z którymś z zagranicznych pięściarzy jest bardziej prawdopodobny. Przy sprzyjających okolicznościach Masternak może w tym roku stoczyć nawet cztery walki. Kolejne rundy i kolejne zwycięstwa są mu niezbędne, jeśli marzy o tytule mistrza świata.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem