Boks: Maciej Sulęcki zmienia kategorię wagową

Maciej Sulęcki ostatni pojedynek stoczył w czerwcu ubiegłego roku. Po okresie czekania i ciężkich treningów, który nie zaowocował żadną walką popularny „Striczu” postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosił, że zamierza zmienić kategorię wagową. Co ciekawe, pięściarz nie idzie z kilogramami w górę, tylko schodzi w dół i zamierza się konfrontować z rywalami w

Maciej Sulęcki ostatni pojedynek stoczył w czerwcu ubiegłego roku. Po okresie czekania i ciężkich treningów, który nie zaowocował żadną walką popularny „Striczu” postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosił, że zamierza zmienić kategorię wagową. Co ciekawe, pięściarz nie idzie z kilogramami w górę, tylko schodzi w dół i zamierza się konfrontować z rywalami w limicie wagi super półśredniej.

Polski pięściarz był w ostatnim czasie bardzo aktywny na twitterze, gdzie próbował sprowokować do walk kolejnych rywali. Jednak nic z tego nie wyszło i to też jest prawdopodobnie jedna z przyczyn zmiany kategorii wagowej.

Zawodnik opowiedział serwisowi polsatsport.pl o tym, dlaczego zdecydował się zmienić swój limit: „Jakiś rok temu został podjęty taki temat przez Andrzeja Wasilewskiego, szybko jednak odrzuciłem taką możliwość. Teraz trochę się zmieniło: trenuję i odżywiam się zdrowo, prowadzę się dobrze, pomysł odżył. W tym tygodniu idę na badania, do zrzucenia będzie parę kilo, ale myślę, że uda się to bez większych problemów. Trochę czasu interesuję się zrzucaniem wagi, czerpię też wiedzę z zewnątrz. Jeśli jednak przyjdzie do zrzucenia większej ilości kilogramów, pewnie wskazane będzie zaczerpnąć porad jakiegoś fachowca. Tomek Turkowski kontaktował się z dietetykiem, który ma ułożyć mi fachowy program odżywania.”

Ostatnio promotor Macieja Sulęckiego, Pan Andrzej Wasilewski powiedział w jednym z wywiadów, że nie zna terminu najbliższego pojedynku „Stricza”. Wszystko to jest zależne od najważniejszej postaci w światowym boksie czyli Ala Haymona.

Udało nam się porozmawiać z samym zainteresowanym, o jego najbliższych planach: „Z tego co wiem, to niedługo mam znowu wylecieć na sparingi do Australii. Jeśli chodzi o wylot do USA, to czekam na jakąś propozycję pojedynku. Do tego czasu będę trenował w Warszawie. A co do zmiany kategorii, to na upartego mogę bić się we dwóch” – powiedział w rozmowie z naszym portalem Maciej Sulęcki.

Co z tego wyniknie to zobaczymy, ale czekamy podobnie jak sam zawodnik na wieści dotyczące najbliższego rywala „Stricza”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem