Boks: Kto wygra? Szymański kontra Jackiewicz!

Już 20 maja w Poznaniu odbędzie się gala boksu zawodowego, której główną atrakcją będzie finałowy eliminator do walki o pas mistrza świata federacji IBF pomiędzy Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, a Noelem Gevorem. Na karcie walk tej imprezy jest również ciekawie zapowiadająca się konfrontacja pomiędzy Patrykiem Szymańskim, a Rafałem Jackiewiczem. To rywalizacja między młodością, a doświadczeniem. Niepokonany

Już 20 maja w Poznaniu odbędzie się gala boksu zawodowego, której główną atrakcją będzie finałowy eliminator do walki o pas mistrza świata federacji IBF pomiędzy Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, a Noelem Gevorem. Na karcie walk tej imprezy jest również ciekawie zapowiadająca się konfrontacja pomiędzy Patrykiem Szymańskim, a Rafałem Jackiewiczem.

To rywalizacja między młodością, a doświadczeniem. Niepokonany i głodny sukcesów pięściarz kontra niesamowicie doświadczony i spełniony były pretendent do tytułu Mistrza Świata federacji IBF. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji?

Wiem że Patryk to młody perspektywiczny i niepokonany zawodnik, ale niedawno też z takim walczyłem i skończył na deskach w czwartej rundzie. I tak samo może być z Szymańskim, jak mi podpasuje, to go po prostu rozj***ę. Andrzej Wasilewski zna mój numer telefonu. Jeśli chce sprawdzić Szymańskiego, to czekam na propozycje!” – mówił jeszcze kilka tygodni temu Jackiewicz w rozmowie z ringpolska.pl.

I ta propozycja szybko padła. Dla Szymańskiego będzie to pierwszy pojedynek od 17 września ubiegłego roku, kiedy to niejednogłośnie na punkty pokonał  Jose Antonio Villalobosa na ostatniej gali Polsat Boxing Night. Teraz 23 – latek chce pokazać, że jeden słabszy pojedynek w karierze nie może zaważyć na ocenie jego bokserskich umiejętności.

Ostatnia walka, pomimo że była bardzo brzydka i wyrównana, to w mojej ocenie dała mi więcej niż wszystkie 17 walk na zawodowym ringu. Przede wszystkim dostałem nauczkę na przyszłość, że przygotowania muszą być zawsze na 100%. Nie ma mowy o lekceważeniu. Dostałem kopa motywacyjnego do jeszcze cięższego treningu i poświęcenia się dla boksu.

Jeśli chodzi o granice, to walka wyglądała tak jak wyglądała tylko z mojej winy. Myślę, że ona nie pokazała moich granic. Rywal był słaby, a ja tego dnia nie byłem sobą. Walką z Rafałem chcę udowodnić, ile jestem wart i pokazać tym co postawili krzyżyk, że nie mieli racji.” – powiedział Szymański w rozmowie z ringpolska.pl.

Czekamy z niecierpliwością, kto okaże się w lepszy w tym starciu młodości z doświadczeniem. Zapowiada się interesujący pojedynek.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem