Boks: Kto królem wagi ciężkiej? Odpowiedź poznamy 29 kwietnia

29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie ma dojść do wielkiej walki pomiędzy Władimirem Kliczko i Anthonym Joshuą. Opinie dotyczące tego kto jest faworytem w tym starciu są podzielone mniej więcej po równo, a to oznacza, że jest to zestawienie dwóch świetnych pięściarzy. Jeśli faworyt miejscowej publiczności, mistrz olimpijski z Londynu Anthony Joshua pokona wieloletniego

29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie ma dojść do wielkiej walki pomiędzy Władimirem Kliczko i Anthonym Joshuą. Opinie dotyczące tego kto jest faworytem w tym starciu są podzielone mniej więcej po równo, a to oznacza, że jest to zestawienie dwóch świetnych pięściarzy.

Jeśli faworyt miejscowej publiczności, mistrz olimpijski z Londynu Anthony Joshua pokona wieloletniego króla wagi ciężkiej z Ukrainy, to będzie bezwzględnie najlepszym zawodnikiem w „królewskiej dywizji”. Żeby postawić „kropkę na i” będzie musiał wygraj jeszcze tylko z Deontayem Wilderem. I jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Amerykanin powiedział o zbliżającej się walce takie słowa: „To jest jednak boks i waga ciężka. Ta kategoria opiera się na sile i jeśli któryś z nich trafi w odpowiedni sposób, to na pewno znokautuje drugiego. Ale cały czas pozostaje przy swoim zdaniu – według mnie dla Joshuy jest jeszcze za wcześnie na ten pojedynek.  Anglicy napompowali go medialnie, jak zawsze to czynią ze swoimi pięściarzami” – cytuje serwis boxingtalk.com

Z kolei inny amerykański pięściarz Errol Spence Jr stawia zdecydowanie na Brytyjczyka: „Wielka Brytania ma teraz wielu świetnych pięściarzy. Moim zdaniem AJ może teraz zapanować nad światowym boksem. Myślę, że on znokautuje Kliczką w środkowych rundach. Kliczko jest ringowym cwaniakiem, ale AJ to młody i silny ciężki. Chyba nadszedł już czas, by Kliczko przekazał pałeczkę” – powiedział redakcji Sky Sports.

Władimir Kliczko skończył 25 marca 41 lat. Ukrainiec jednak w ogóle nie przejmuje się swoją metryką i na dowód tego pochwalił się swoimi wyczynami na pływalni: „ Przepłynąłem 150 metrów w 2 minuty i 25 sekund! A nie jestem zawodowym pływakiem – spróbujcie, czy wam się uda. Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyniku. To dowód, że wiek to tylko liczba. Szczerze to w ogóle nie czuję moich lat. Wierzcie lub nie, ale w tej chwili tak właśnie jest. Nie wiem, jak będzie za pięć lat, ale teraz nie mogę narzekać ani na szybkość ani na siłę ani na cokolwiek innego. Sądzę, że wiek będzie w tej walce raczej moim atutem niż słabym punktem.” – cytuje pięściarza portal ringpolska.pl.

Stawką pojedynku będą mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji WBA i IBF. Walkę obejrzy na żywo na stadionie Wembley ponad 90 tysięcy widzów. My życzylibyśmy sobie tylko jednego, aby to tej konfrontacji doszło. Niech pięściarze kończą swoje przygotowania bez urazów i dadzą 29 kwietnia pokaz boksu na najwyższym poziomie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem