Boks: Kontuzja Ewy Piątkowskiej! Nie będzie walki!

Nie będzie pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu Ewy Piątkowskiej. Przynajmniej nie w tym terminie. Posiadaczka pasa WBC w wadze super półśredniej doznała kontuzji mięśni kręgosłupa i nie pojedzie 22 kwietnia do Sundsvall, by zmierzyć się z Mikaelą Lauren. Oto wpis, który Piątkowska zamieściła w piątek popołudniu na swoim profilu na Facebooku: „Drodzy kibice! Z przykrością informuję,

Nie będzie pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu Ewy Piątkowskiej. Przynajmniej nie w tym terminie. Posiadaczka pasa WBC w wadze super półśredniej doznała kontuzji mięśni kręgosłupa i nie pojedzie 22 kwietnia do Sundsvall, by zmierzyć się z Mikaelą Lauren. Oto wpis, który Piątkowska zamieściła w piątek popołudniu na swoim profilu na Facebooku:

„Drodzy kibice!
Z przykrością informuję, że moja walka w obronie pasa WBC nie dojdzie do skutku 22 kwietnia. Naciągnęłam mięsień grzbietu, przez co nie mogę trenować na 100%. Jest to dla mnie zbyt ważny pojedynek, bym przystąpiła do niego z kontuzją. Rozpoczynam rehabilitację i czekam na wyznaczenie nowego terminu. Będę Was informowała na bieżąco.”

Tak naprawdę nic więcej na tę chwilę nie wiemy, bo to bardzo świeża sprawa. Wiadomo jedynie, że walka będzie musiała się odbyć, ale w innym terminie. WBC wyznacza rok na obowiązkową obronę tytułu, a taką właśnie miał być pojedynek z Lauren. Przypomnijmy, że Piątkowska pas zdobyła we wrześniu 2016 roku podczas gali, podczas której główną atrakcją wieczoru był pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Oleksandrem Usykiem.

Odwołanie walki za dwa tygodnie przed nie jest z pewnością dobrą informacją również dla samej Lauren. Jeszcze dziś rano obserwowaliśmy na Twitterze profil Ewy Brodnickiej, która poleciała do Szwecji, by pomóc jej w przygotowaniach do tego pojedynku. Jak pokazało kilka kolejnych godzin – przygotowania te były zupełnie niepotrzebne, a sparingi trzeba będzie przełożyć na inny termin.

Kiedy zmierzą się Piątkowska z Lauren? Mamy swoje typy. A to za sprawą Polsat Boxing Night, które odbędzie się 24 czerwca. Gala, podczas której swoje umiejętności zademonstruje wielu czołowych polskich pięściarzy, będzie nosiła nazwę „nowe rozdanie”. Dla Piątkowskiej to może być nowe rozdanie. Oczywiście pod warunkiem, że będzie zdrowa. Czego oczywiście z całego serca jej życzymy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem