Boks: Karta walk historycznej gali „Głowacki – Usyk” nabiera rumieńców!

Już 17 września jedna z najważniejszych gal bokserskich, jakie kiedykolwiek odbyły się na terenie Polski. Do karty walk dochodzą kolejne pojedynki, a bohaterowie walki wieczoru: Krzysztof Głowacki i Oleksandr Usyk wchodzą w decydujący etap sparingów. Jak przedstawiają się ostatnie wiadomości dotyczące tego historycznego wydarzenia? Krzysztof Głowacki na szczęście jest zdrowy, ale problemy leżą po innej

Już 17 września jedna z najważniejszych gal bokserskich, jakie kiedykolwiek odbyły się na terenie Polski. Do karty walk dochodzą kolejne pojedynki, a bohaterowie walki wieczoru: Krzysztof Głowacki i Oleksandr Usyk wchodzą w decydujący etap sparingów. Jak przedstawiają się ostatnie wiadomości dotyczące tego historycznego wydarzenia?

Krzysztof Głowacki na szczęście jest zdrowy, ale problemy leżą po innej stronie. Według ostatnich doniesień „zaginął” jego główny spraringpartner Isiah Thomas.

Czekano na niego na lotnisku ponad 2 godziny i podobno do dzisiaj nie wiadomo gdzie jest. Z tego co mówił główny promotor imprezy Andrzej Wasilewski wszystko było opłacone z góry. Sprawa jest tym bardziej tajemnicza.

Na tą chwilę „Główka” głównie sparuje z Otto Wallinem – zawodnikiem wagi ciężkiej, który prezentuje typowo europejski styl boksowania. Poszukiwania głównego „testera” polskiego mistrza trwają.

Glowacki_4-11-16_1

Jak mówi trener Fiodor Łapin, przygotowania są naprawdę trudne: „Nie patrzę teraz na formę, ważne jest, by był zdrowy. Swoją robotę trzeba zrobić, choć czasami jest ciężko, czasami jest bardzo ciężko, a czasami wręcz niesamowicie ciężko. W tej chwili nie ma co mówić o dynamice czy formie, bo wkroczyliśmy w najcięższe treningi.

Do karty walk dodano dwa kolejne pojedynki. W pierwszym z nich Patryk Szymański będzie walczył z Argentyńczykiem Jose Antonio Villalobosem. Stawką tego pojedynku będzie tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC kategorii super półśredniej. Dla polskiego pięściarza będzie to powrót między linii na polskiej ziemi po dwóch latach, kiedy to toczył pojedynki w USA.

Kolejnym starciem jest walka w wadzie ciężkiej pomiędzy Andrzejem Wawrzykiem i Albertem Sosnowskim. Popularny „Dragon” z ringiem żegnał się w marcu, ale jak widać rozbrat z boksem mu nie służy i szybko zdecydował się na powrót.

Nie ma co ukrywać, że w starciu z Andrzejem Wawrzykiem nie będzie faworytem. Zagadką jest póki co, kto będzie stał w narożniku zawodnika z Krakowa podczas tego pojedynku. Główny trener całej grupy Sferis KnockOut Promotions, jakim jest Fiodor Łapin zastrzegł, że cały bezpośredni czas przed pojedynkiem chce spędzić z Krzysztofem Głowackim, dlatego nie wyjdzie do ringu tego dnia z żadnym innym swoim podopiecznym.

Już wcześniej ogłoszono pojedynek o kobiece mistrzostwo świata prestiżowej organizacji WBC w kategorii super półśredniej pomiędzy Ewą Piątkowską oraz Aleksandra Magdziak Lopes.

piatkowska-waga-laczy-nas-pasja

Potwierdzone jest także starcie doświadczonego Norberta Dąbrowskiego z Pawłem Stępniem. Docelowo karta walk ma zamykać się w 6 lub 7 pojedynkach. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wieści i jedno jest pewne: zapowiadają się wielkie grzmoty!

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem