Kamil Szeremeta już niebawawem ma szansę zostać mistrzem Europy w kategorii średniej. Wszystko za sprawą komunikatu, który wydał wczoraj na Twitterze promotor polskiego pięsciarza, Andrzej Wasilewski. Wynika z niego jasno, że urodzony w Polsce bokser zyskał oficjalnego pretendenta do pasa EBU. „K.Szeremeta obowiązkowym challengerem do walki o Mistrzostwo Europy w wadze średniej. Mistrz Emanuel Blandamura,

Kamil Szeremeta już niebawawem ma szansę zostać mistrzem Europy w kategorii średniej. Wszystko za sprawą komunikatu, który wydał wczoraj na Twitterze promotor polskiego pięsciarza, Andrzej Wasilewski. Wynika z niego jasno, że urodzony w Polsce bokser zyskał oficjalnego pretendenta do pasa EBU.

„K.Szeremeta obowiązkowym challengerem do walki o Mistrzostwo Europy w wadze średniej. Mistrz Emanuel Blandamura, Wlochy OPI2000.”

Pojedynek z Włochem będzie dla Szeremety najpoważniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Polak zapracował sobie na walkę z Blandamurą między innymi dzięki zwycięskiemu pojedynkowi z Kassimem Oumą w sierpniu tego roku. Przypomnijmy, że Kamil wyraźnie na punkty pokonał doświadczonego pięściarza urodzonego w Ugandzie, który w przeszłości mierzył się między innymi z Gennady Golovkinem.

Co wiemy na temat Emmanuela Blandamury?

Pięściarz 19 grudnia kończy 37 lat, a na zawodowstwo przyszedł dość późno, bo dopiero po 27 roku życia. Mimo tego nie może pochwalić się zbyt imponującymi osiągnięciami na ringach amatorskich. Walczył na nich 44-krotnie, z czego 33 walki wygrał, 8 przegrał i 3 zremisował. Spośród 26 stoczonych pojedynków w dorosłym boksie wygrał 24, z czego – co ciekawe – dwie jak do tej pory poniesione porażki miały miejsce w trzech ostatnich konfrontacjach.

PHOTO: PRZEMEK KAMINSKI / SE / EAST NEWS LEGIONOWO GALA BOKSERSKA WOJAK BOXING NIGHT N/Z: RAFAL JACKIEWICZ KAMIL SZEREMETA 18/04/2015 WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Pas WBC Meditarranean Middleweight Title Blandamura zdobył w 2011 roku pokonując swojego rodaka Manuela Ernasti jednogłośną decyzją sędziów. Niespełna rok później do swojego dorobku dołożył również tytuł WBC International Silver Middleweight Title pokonując przez TKO Włocha Lucę Tassi. W 2014 roku przegrał pojedynek o tytuł mistrza Europy EBU-EU z Billy Joe Saundersem.

Poza granicami Włoch walczył tylko dwukrotnie. Raz wygrał, a raz przegrał – właśnie z Saundersem. Rzadko kończy walki przed czasem (pięciokrotnie) i dwukrotnie sam przegrywał przez nokaut.

Na temat szans Kamila Szeremety wypowiedział się specjalnie dla nas Albert Sosnowski:

„Na pewno to dla Kamila spora szansa. Cieszę się, że powalczy o tytuł mistrza Europy, bo najwyższy czas, by w końcu wypłynął na szersze wody. Obaj pięściarze nie imponują mocnym ciosem, a to jest gwarantem dobrego pojedynku – kto wie – może nawet na pełnym dystansie. Z tego co wiem, to Kamil chwali sobie bardzo treningi u boku Fiodora Łapina, więc z niecierpliwością czekam na to, co pokaże w ringu”.

Przed Szeremetą stoi zatem wyśmienita okazja do tego, by pas EBU zdobyć. Największym mankamentem w bokserskim warsztacie 27-letniego pięściarza wydaje się być siła ciosu, która – delikatnie mówiąc – nie zachwyca. Chcąc odebrać tytuł mocny, pojedynczy cios może mieć niebagatelne znaczenie. Walka najprawdopodobniej odbędzię się w pierwszej połowie roku we Włoszech.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem