Boks: Jedna wielka „mizeria” w wadze ciężkiej

Oglądaliśmy wczoraj w redakcji drugi pojedynek pomiędzy Andrzejem Gołotą i Riddickiem Bowe. Padło zdanie, jakie paść musiało i nie było specjalnie odkrywcze: „Każdy zawodnik plasujący się w tamtych czasach (druga połowa lat 90 – tych) w czołowej dziesiątce pokonałby z łatwością dzisiejszych mistrzów”. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na

Oglądaliśmy wczoraj w redakcji drugi pojedynek pomiędzy Andrzejem Gołotą i Riddickiem Bowe. Padło zdanie, jakie paść musiało i nie było specjalnie odkrywcze: „Każdy zawodnik plasujący się w tamtych czasach (druga połowa lat 90 – tych) w czołowej dziesiątce pokonałby z łatwością dzisiejszych mistrzów”.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Taka jest niestety smutna prawda na temat wagi ciężkiej w boksie zawodowym. Nie dość, że poziom marny, to jeszcze pięściarze, którzy nie potrafią wzbudzać wielkich emocji. No, poza jednym. Mamy tu na myśli oczywiście postać Tysona Fury. Z tym, że on już swoje mistrzowskie tytuły oddał, ale i stracił.

Co prawda, niesforny Brytyjczyk nie powinien nigdy nie stać nawet obok takich mistrzów jak Mike Tyson czy Lennox Lewis, to jednak przynajmniej dziennikarze mogli o nim pisać do woli. Nie da się tego powiedzieć o innych „ciężkich”, którzy są nudni, jak przysłowiowe „flaki z olejem”. Oczywiście na tle nudziarzy wyróżnia się nasz Artur Szpilka, ale u niego do mistrzowskiego poziomu jeszcze trochę brakuje.

Wracając do Tysona Fury. Wydał on specjalnie oświadczenie na temat tego, dlaczego zdecydował się zwakować tytuły mistrza świata WBO i WBA wagi ciężkiej: „Czuję, że jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest ponowne wpuszczenie tych pasów na rynek i pozwolenie innym aktywnym zawodnikom na boksowanie o tytuły, które dumnie dzierżył jako niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej po tym jak pokonałem Władimira Kliczko”.

fury750

A następnie dodał jeszcze: „Zdobyłem te pasy w ringu i uważam, że jedynie w ringu mogę je stracić, ale na razie nie będę ich w stanie bronić, więc podjąłem bardzo trudną decyzję o tym, że wakuję moje pasy WBO i WBA. Mam przed sobą teraz spore wyzwanie w życiu, ale podobnie jak to zrobiłem z Kliczko, poradzę sobie z nim”.

Teraz ktoś o to mistrzostwo będzie musiał zawalczyć. Najprawdopodobniej o wakujący pas federacji WBO  zaboksują Joseph Parker i Andy Ruiz Jr . O tytuł z ramienia WBA być może zawalczą ze sobą Anthony Joshua i Władimir Kliczko.

O ile ten drugi pojedynek może być na naprawdę niezłym poziomie, o tyle walka o pas WBO, to pojedynek dwójki niezłych „średniaków”, których taki Andrzej Gołota i Riddick Bowe dostaliby w swoich początkowych walkach, kiedy głównie pracuje się nad ładnie wyglądającym rekordem.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem