Boks: Hit w Las Vegas, ciężka przeprawa Kariny Kopińskiej

Dla wszystkich fanów szermierki na pięści zapowiada się ciekawa noc. Dzisiaj przed nami  bardzo interesująco zapowiadający się pojedynek pomiędzy Wasylem Łomaczenką, a Nicholasem Waltersem w Las Vegas. Tego wieczoru będziemy mieli też polski akcent, za sprawą pojedynku Kariny Kopińskiej ze złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie Katie Taylor. Polka zmierzy się z wybitną amatorką na

Dla wszystkich fanów szermierki na pięści zapowiada się ciekawa noc. Dzisiaj przed nami  bardzo interesująco zapowiadający się pojedynek pomiędzy Wasylem Łomaczenką, a Nicholasem Waltersem w Las Vegas. Tego wieczoru będziemy mieli też polski akcent, za sprawą pojedynku Kariny Kopińskiej ze złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie Katie Taylor.

Polka zmierzy się z wybitną amatorką na gali organizowanej przez grupę Matchroom w stolicy Anglii. Pojedynek odbędzie się na dystansie 6 rund. Dla Katie Taylor będzie to debiut na zawodowych ringach, ale to nie byle jaka przeciwniczka. Irlandka jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy oraz jak już wcześniej wspomnieliśmy mistrzynią olimpijską.

Kopińska dla bloga „Po Gongu” udzieliła wywiadu przed tym pojedynkiem, w którym stwierdziła między innymi: „Na pewno walczę ze świetną zawodniczką, teoretycznie o klasę lepszą ode mnie, ale o strachu raczej bym nie mówiła. Choć muszę przyznać, że przed każdą walką czuję tremę. Może tego po mnie nie widać, ale przeżywam wszystko i trochę się stresuję.

Wiem, że to jest głupie, ale najbardziej przejmuje się tym, co ludzie powiedzą. Że ktoś będzie się ze mnie śmiał. Najchętniej walczyłabym tam, gdzie nie ma publiczności (śmiech). Wiem, tak się nie da. Żeby nie było, daję sobie z tym radę. Mam trochę tych walk na koncie i potrafię zachować zimną krew. Na pewno nie przytłoczy mnie atmosfera na Wembley Arenie.”

katie-taylor-karina-kopinska-laczy-nas-pasja

Karina nie jest faworytką, ale trzymamy za nią mocno kciuki i liczymy, że pokaże się z jak najlepszej strony.

Co do pojedynku z Las Vegas, to wielu ekspertów prorokuje, że może to być kandydat do „walki roku”. Czy tak będzie, to przekonamy się pewnie tuż po pojedynku. Z jednej strony, absolutny fenomen, technik i perfekcjonista Wasyl Łomaczenko. W przeciwnym narożniku Nicholas Walters, który jak porządnie trafi, to potrafi przewrócić każdego oponenta. Pytanie tylko w jakiej jest formie i czy ta siła wystarczy na pięściarza tak kompletnego jak Ukrainiec?

Ekspert bokserski, Janusz Pindera w tekście dla serwisu polsatsport.pl napisał: „Walters  jest wprawdzie głęboko przekonany, że pokona Ukraińca, ale sądzę, że sobotni pojedynek pokaże mu jak bardzo się myli. Od początku zapewne będzie szukał nokautu licząc na swój imponujący zasięg i silę rażenia, ale Łomaczenko dzięki szybkości i technice potrafi sobie z takimi kilerami jak „Axe Man” dobrze radzić. Ale musi mieć świadomość, że szczególnie w pierwszej fazie walki będzie chodził po polu minowym. I tak jak saper, za błąd może zapłacić głową.”

Zapowiada nam się wieczór pełen pięściarskich emocji. Jeśli ktoś jest miłośnikiem tej dyscypliny sportu, to z pewnością nie będzie trzeba go zachęcać do śledzenia tych pojedynków dzisiejszej nocy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem