Boks: Fury – Kliczko II już w październiku!

Fanów boksu zawodowego czeka niesamowicie emocjonująca jesień! Nie dość, że na naszym rodzimym pięściarskim podwórku ciekawych wydarzeń nie brakuje (Głowacki – Usyk, a w listopadzie kolejne Polsat Boxing Night), to na arenach międzynarodowych będzie działo się całkiem sporo. Już w sobotę pojedynek Brook – Gołowkin, na późną jesień zaplanowano walkę Kowaliowa z Wardem, a dzisiaj

Fanów boksu zawodowego czeka niesamowicie emocjonująca jesień! Nie dość, że na naszym rodzimym pięściarskim podwórku ciekawych wydarzeń nie brakuje (Głowacki – Usyk, a w listopadzie kolejne Polsat Boxing Night), to na arenach międzynarodowych będzie działo się całkiem sporo.

Już w sobotę pojedynek Brook – Gołowkin, na późną jesień zaplanowano walkę Kowaliowa z Wardem, a dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że 29 października w Manchesterze dojdzie do rewanżowego pojedynku o pasy WBA i WBO wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym  i Władimirem Kliczką.

Pierwsza walka tych Panów odbyła się w listopadzie zeszłego roku. Wtedy, dosyć niespodziewanie (ale w pełni zasłużenie) na punkty wygrał Brytyjczyk. Od tamtej pory, żaden z tej dwójki pięściarzy nie wszedł między liny.

Pierwotnie do rewanżu miało dojść w lipcu, ale całe wydarzenie odwołano z powodu kontuzji kostki, jakiej doznał obecny mistrz świata. W tym czasie nie brakowało sporów i kłótni między dwoma obozami reprezentującymi obu zawodników. Do mediów przedostawały się nawet informacje, o tym, że do rewanżu może w ogóle nie dojść.

Na szczęście wszystko zostało już potwierdzone. Teraz tylko trzeba trzymać kciuki, żeby obyło się bez kontuzji i można zacierać ręce na tą walkę. Naprawdę trudno przewidzieć jej scenariusz i wskazać faworyta. Zdania w tej kwestii są podzielone.

 

David Price, pięściarz wagi ciężkiej stawia na swojego rodaka: „Kliczko dodatkowo będzie o rok starszy i będzie za nim dwunastomiesięczna przerwa. Chodzi o to, że Kliczko był aktywnym mistrzem i boksował regularnie, więc ta pauza nie działa na jego korzyść . Oczywiście to samo można powiedzieć o Furym, nie wiemy, jak się przez ten czas prowadził, ale on jest młodszy i świeższy. Myślę, że Fury ponownie zwycięży.”

Ciężko także przewidzieć, jak może wyglądać taki pojedynek. Pewne jest jedno, że tym razem to Kliczko musi wygrać zdecydowanie. To on jest pretendentem do tytułu i walczy w kraju obecnie panującego mistrza. A to wymusza na Ukraińcu ofensywne nastawienie w tej walce.

Jedno jest pewne, czekają nas niesłychanie interesujące konferencje prasowe z udziałem zawodników. W spotkaniach z mediami zdecydowanie lepiej czuje się Fury. Co przygotuje tym razem? Pierwsza konferencja prasowa z udziałem obu sportowców odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Londynie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem