Boks: Co nowego u najlepszych polskich pięściarzy?

Wiele dzieje się teraz u czołowych polskich pięściarzy. U jednych kariera rozwija się zgodnie z planem, inni wpadają we wściekłość i rozważają zawieszenie kariery. W tym tekście napiszemy w skrócie, co dzieje się obecnie u kilku najważniejszych polskich zawodników. Artur Szpilka – rozważa zawieszenie kariery. Pięściarz z Wieliczki ma dosyć ciągłego przygotowywania się do walk,

Wiele dzieje się teraz u czołowych polskich pięściarzy. U jednych kariera rozwija się zgodnie z planem, inni wpadają we wściekłość i rozważają zawieszenie kariery. W tym tekście napiszemy w skrócie, co dzieje się obecnie u kilku najważniejszych polskich zawodników.

Artur Szpilka – rozważa zawieszenie kariery. Pięściarz z Wieliczki ma dosyć ciągłego przygotowywania się do walk, które są odwoływanie. „Szpila” w lutym miał walczyć z  Dominikiem Breazeale, a pod koniec kwietnia z Adamem Kownackim. Do obu tych walk nie dojdzie. Jak sam powiedział: „Siedzę tu kolejny miesiąc, ciężko trenuję i jestem w formie. W pewnym momencie jestem szczęśliwy, że boksuję, a za chwilę czuję się przygaszony. Trudno mi się zmotywować do czegokolwiek. Nie przyjechałem do USA na wakacje. Jak to nie wyjdzie, to na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Jestem tym zmęczony. Muszę odpocząć” – wyznał rozgoryczony pięściarz.

Tomasz Adamek – trenuje obecnie w Nowym Jorku. Ostatnio Mateusz Borek wrzucił zdjęcie z klubu Mendez Boxing Gym, na którym widać, jak „Góral” tarczuje z miejscowym trenerem Harrym Keittem. Wiele wskazuje na to, że były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej będzie gwiazdą wieczoru kolejnej gali z cyklu „Polsat Boxing Night”.

Andrzej Fonfara – powrócił na salę treningową po cennym zwycięstwie, jakie odniósł nad Chadem Dawsonem. Jak donosi dziennikarz Przemysław Garczarczyk, ogłoszenie jego kolejnej walki, z DUŻYM nazwiskiem już wkrótce.

Maciej Sulęcki – jest już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o przygotowania do walki wieczoru na gali „Nosalowy Dwór Boxing Night” w Zakopanem. To będzie jego oficjalny debiut w kategorii super półśredniej. Jak powiedział pięściarz redakcji ringpolska.pl: „W zasadzie to ja już mam limit. Jeśli byłaby taka potrzeba to za dwa dni mogę być junior średnim. W kontrakcie na walkę mamy wpisany limit 70,5 kg, ale ja zrobię pełny limit nowej kategorii, żeby zobaczyć, jak będę się czuł.

Mariusz Wach – wyrusza w tajemniczą podróż, która ma przynieść mu nowy zagraniczny kontrakt. Jak powiedział popularny „Wiking” portalowi Interia.pl:  „Na razie będę przebywał w Europie, ale za jakiś czas być może udam się na inny kontynent. Coś ta moja kariera zaczyna nabierać kolorów, ale na razie nie podniecam się. W każdym razie jest opcja, że pakuję się i ruszam w świat” – dodał.

Ewa Piątkowska – jest w trakcie przygotowań do walki z Mikaelą Lauren w obronie pasa mistrzyni świata WBC. Zawodniczka wyznała, że chciałaby czterokrotnie bronić swojego pasa, a następnie spróbować swoich sił w zawodowym MMA.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem