Boks: Adamek wraca? Nawyk silniejszy od zdrowego rozsądku?

Są tacy sportowcy, którym składanie publicznych deklaracji przychodzi bardzo łatwo i nie specjalnie przejmują się tym, czy są w stanie ich dotrzymać. Ile to już mieliśmy niezliczonych przypadków, kiedy ktoś ogłaszał zakończenie kariery, a po czasie wracał do zawodowego sportu. Są i tacy, którzy z emerytury powracają kilka razy. W Polsce również takich przypadków nie

Są tacy sportowcy, którym składanie publicznych deklaracji przychodzi bardzo łatwo i nie specjalnie przejmują się tym, czy są w stanie ich dotrzymać. Ile to już mieliśmy niezliczonych przypadków, kiedy ktoś ogłaszał zakończenie kariery, a po czasie wracał do zawodowego sportu. Są i tacy, którzy z emerytury powracają kilka razy.

W Polsce również takich przypadków nie brakuje. Jednym, z bardziej wyrazistych jest Tomasz Adamek. Pojawiają się w mediach informacje, że popularny „Góral” być może wróci po raz kolejny na ring w marcu 2017 roku.

W ostatnim czasie za jego przygotowania odpowiedzialny był Mateusz Borek. Ponoć postawił on Adamkowi warunek, że jeśli chce, aby mu dalej pomagał, to musi zakończyć współpracę z obecnym trenerem – Rogerem Bloodworthem.

Jedni sugerują, że będzie to kolejne Polsat Boxing Night, a z naszych informacji wynika, że będzie to walka na terenie USA. Pewnie bliżej końca tego roku będziemy mieć dokładniejsze informacje na ten temat.

adamek-saleta-lczy-nas-pasja

Boks był zawsze w moim życiu, ale jest moment, kiedy odkłada się rękawice i zaczyna się bycie kimś normalnym, a nie gwiazdą. Zawsze byłem na to gotowy. Nigdy nie zapomnę o mojej karierze, bo to większa część mojego życia. Zaczynałem mając dwanaście lat, teraz mam czterdzieści. Ale to była ta pierwsza część – teraz jestem na emeryturze. Tylko od boksowania…” – tak jeszcze w lipcu mówił Tomasz Adamek.

Jak widać, jeśli się robi coś  praktycznie całe życie i nie ma potrzeby pracy zarobkowej („Góral” dysponuje sporym majątkiem), to bardzo trudno odnaleźć nowy sens życia. Panu Tomaszowi niczego nie brakuje, ma żonę, dzieci, poukładany dom, pieniądze, a mimo wszystko nawyk boksowania jest silniejszy niż rozsądek.

Nie mamy przecież żadnej pewności, że jeśli wygra kolejny „ostatni pojedynek”, to nie uwierzy ponownie w swoje siły i nie będzie chciał spróbować jeszcze raz. A jego walka, z jakimś poważniejszym rywalem, w kategorii ciężkiej może być już niebezpieczna.

Także decydujący będzie dobór rywala na ten pojedynek. Jeśli to będzie ktoś przeciętny, to niech Adamek walczy po raz kolejny. Natomiast walka, z kimś z czołowej 20 – stki jest bardzo ryzykowna. Szkoda zdrowia, które jest chyba największą wygraną byłego mistrza świata.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem