Boks: Adamek kontra Diablo? To może się udać!

Ledwo Tomasz Adamek podjął decyzję o powrocie na ring, a już wymienia się pięściarzy, z którymi ten mógłby się zmierzyć. Walka najprawdopodobniej miałaby się odbyć w Polsce, co zwiększa szanse na to, by rywalem Górala był Polak. Nazwisk wymienia się kilka, lecz jedno coraz częściej przewija się w wypowiedziach różnych osób. Mowa o nazwisku Włodarczyk. Niedzielny

Ledwo Tomasz Adamek podjął decyzję o powrocie na ring, a już wymienia się pięściarzy, z którymi ten mógłby się zmierzyć. Walka najprawdopodobniej miałaby się odbyć w Polsce, co zwiększa szanse na to, by rywalem Górala był Polak. Nazwisk wymienia się kilka, lecz jedno coraz częściej przewija się w wypowiedziach różnych osób. Mowa o nazwisku Włodarczyk.

Niedzielny kibic, który boks traktuje z doskoku, a czas, który trzeba poświęcić na obejrzenie 12-rundowej wojny ringowej najchętniej poświęciłby na pieczeniu rogali, od razu zadaje sobie pytania – Mogą ze sobą zawalczyć czy nie mogą? Lubią się czy nie lubią? Odpowiedź jest prosta: lubią się, szanują, ale walczyć ze sobą mogą. Nie ma żadnego problemu.

Poniżej wypowiedź Krzysztofa Włodarczyka na temat ewentualnego pojedynku z Tomaszem Adamkiem ze stycznia tego roku:

Jeżeli ktoś zaproponuje dobre pieniądze to zawalczymy. Jesteśmy kolegami, ale nie przyjaciółmi. Już powiedziałem z kim nie będę nigdy walczył. To Głowacki i Wawrzyk. Z Góralem mogę walczyć.

Z tych słów wynika zatem, że Diablo z Adamkiem mógłby zawalczyć. Co na to Tomek? Jeszcze jakiś czas temu były mistrz świata w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej mówił, że jedyną „polską” walką, którą stoczy, będzie ta z Andrzejem Gołotą. Potem był jednak pojedynek z Arturem Szpilką i Przemysławem Saletą. Niedawno Góral definitywnie zakończył karierę, by kilka dni temu publicznie ogłosić, że na ring wraca. Wszystko jest zatem możliwe i wielce prawdopodobne, że obaj Panowie staną na przeciw siebie w ringu już w 2016 roku.

diablo-palacios-laczy-nas-pasja

Sens tego pojedynku? Wydaje się, że walka ściągnęłaby przed telewizory i do hali wiele kibiców i… to tyle. Adamek wygranym pojedynkiem chce pożegnać się z kibicami, Włodarczyk natomiast wciąż marzy o zdobyciu mistrzostwa świata. Obaj Panowie mają zatem różne plany na siebie, są też w różnych momentach swoich sportowych karier.

Więcej do stracenia ma zatem Diablo, który przegrywając z pięściarzem z Gilowic może pogrzebać swoje marzenia o powrocie na szczyt. Adamek chcąc zejść ze sceny jako wciąż zwycięski pięściarz może pokonać Włodarczyka, który ma wciąż bardzo cenione nazwisko w świecie boksu. Pytanie, czy wygra i czy aby na pewno pojedynek z Diablo byłby dla niego tym ostatnim, pożegnalnym.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem