Boks: Adamek faworytem w rywalizacji z Haumono

Znamy już rywala, z którym Tomasz Adamek wyjdzie do ringu. Jest nim Solomon Haumono. 41 – letni Nowozelandczyk ostatni raz między linami pojawił się w lipcu ubiegłego roku. Przegrał wtedy w czwartej rundzie z aktualnym mistrzem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Jego rekord walk to 24-3-2, w tym 21 KO. Nazwisko przeciwnika z pewnością nie

Znamy już rywala, z którym Tomasz Adamek wyjdzie do ringu. Jest nim Solomon Haumono. 41 – letni Nowozelandczyk ostatni raz między linami pojawił się w lipcu ubiegłego roku. Przegrał wtedy w czwartej rundzie z aktualnym mistrzem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Jego rekord walk to 24-3-2, w tym 21 KO.

Nazwisko przeciwnika z pewnością nie przyprawia polskich kibiców boksu o szybsze bicie serca. Z drugiej strony, Adamek nie walczył od roku i jest Panem po 40 – stce. Trudno było się spodziewać, żeby zmierzył się z kimś ze światowej czołówki. W rywalizacji z  Haumono będzie faworytem.

Oto jak „Góral” ocenia swojego przeciwnika: „To ambitny zawodnik, który nie boi się wymian ciosów. A w ringu właśnie o to chodzi – kibice chcą widzieć efektowne wymiany, to się najlepiej sprzedaje. Jeśli unika się walki, to ona nigdy się nie sprzeda. Kibice chcą zobaczyć nawet krew w ringu, bo na tym polega ten zawód” – powiedział w rozmowie z polsatsport.pl.

Trudno przewidzieć, czy to walka na pożegnanie z ringiem dla Polaka, który kilkukrotnie w przeszłości ogłaszał już zakończenie kariery. Patrząc na rywala można wyciągnąć wnioski, że w planach są jeszcze kolejne pojedynki. Adamek po raz kolejny przygotowywać się będzie w Osadzie Śnieżka w Łomnicy.

To waga ciężka, jeden cios zmienia bieg walki. Muszę być szybki, zwinny w ringu by nie dać się zaskoczyć. Przede mną dziewięciotygodniowy obóz w Polsce. W Łomnicy, podobnie jak poprzednio, czeka mnie ciężka praca” – dodał w rozmowie z polsatsport.pl.

Całe ryzyko związane z tą walką jest po stronie pochodzącego z Gilowic Adamka. Jeśli przegra z nieznanym w naszym kraju 41 – letnim Nowozelandczykiem, to będzie można jednoznacznie ocenić jego kolejną próbę powrotu na ring jako błąd. Mamy jednak nadzieję, że „Góral” w efektownym stylu pokona Haumono i dopisze kolejną wygraną do swojego wspaniałego rekordu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem