Bohater tygodnia: 39 medali Polaków! Da się?!

Bycie sportowcem to coś więcej niż treningi i starty w zawodach. To często pokonywanie własnych ograniczeń, wyrzeczenia, ambicja i siła charakteru, które prowadzą nas na sam szczyt. Zazwyczaj przeciwności losu determinują to, czy będziemy najlepsi w tym, co robimy. Jeżeli w ten sposób definiować sportowca, to nikt tak jak oni nie wie, co znaczy nim

Bycie sportowcem to coś więcej niż treningi i starty w zawodach. To często pokonywanie własnych ograniczeń, wyrzeczenia, ambicja i siła charakteru, które prowadzą nas na sam szczyt. Zazwyczaj przeciwności losu determinują to, czy będziemy najlepsi w tym, co robimy.

Jeżeli w ten sposób definiować sportowca, to nikt tak jak oni nie wie, co znaczy nim być. Zawodnicy startujący w igrzyskach paraolimpijskich muszą na co dzień zmagać się z wieloma problemami, ale ich przygotowania i rywalizacja podczas turnieju nie różni się niczym od „zwykłej” olimpiady.

Po igrzyskach w Rio przyszedł czas na starty paraolimpijczyków i możemy być dumni z rezultatu osiągniętego przez naszych sportowców. Z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu zakończono oficjalnie 15. letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro, a reprezentanci Polski wrócili do kraju z podniesionymi głowami i rewelacyjnym wynikiem.

Wynik sprzed czterech lat z Londynu został poprawiony. Tam stu jeden sportowców wywalczyło trzydzieści sześć medali, w Brazylii było ich „tylko” dziewięćdziesięciu, a udało się przywieźć trzydzieści dziewięć olimpijskich krążków. Tym samym Polska zajęła świetne, dziesiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej!

Jakub-tokarz-paraolimpiada-laczy-nas-pasja

Udało nam się zdobyć aż dziewięć medali z najcenniejszego kruszcu, osiemnaście srebrnych i dwanaście brązowych. Dominowała lekkoatletyka, w „królowej sportu” wywalczyliśmy bowiem aż siedemnaście krążków, ale nie można zapominać o innych dyscyplinach, zwłaszcza tenisie stołowym, który przyniósł nam osiem medali, m.in. kolejne złoto Natalii Partyki.

Chociaż do Chin, Wielkiej Brytanii czy Ukrainy trochę nam brakło, to dziesiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej można uznać za wielki sukces. Pamiętajmy też, że medali mogło być więcej gdyby dopisała nam odrobina szczęścia, w końcu aż dziewiętnaście razy kończyliśmy na czwartym miejscu.

Pozwolimy sobie wymienić tylko zdobywców złotych medali, ale podkreślamy, że ze wszystkich paraolimpijczyków jesteśmy tak samo dumni: Ewa Durska z rekordem świata w pchnięciu kulą, Maciej Lepiato z rekordem świata w skoku wzwyż, Maciej Sochal w rzucie maczugą, Natalia Partyka w tenisie stołowym, Rafał Wilk w jeździe indywidualnej na czas, Jakub Tokarz w kajakarskim sprincie, Barbara Niewiedział w biegu na 1500 metrów, Natalia Partyka, Karolina Pęk i Karolina Marszał drużynowo w tenisie stołowym, Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław w kolarskim wyścigu tandemów ze startu wspólnego.

ewa-durska-paraolimpiada-laczy-nas-pasja

Panie i Panowie, kłaniamy się przed Wami nisko i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszego kraju. Jesteśmy z Was dumni!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem