Bogusław Leśnodorski szydzi z Dariusza Mioduskiego. „Ma tyle długów, że ja…”

Były właściciel Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski był w poniedziałek gościem programu Sekcja Piłkarska w Sport.pl. Nowy członek rady nadzorczej Motoru Lublin opowiadał o planach budowy dużej piłki na Lubelszczyźnie, ale skomentował również bieżącą sytuację Legii i Lecha, związaną z grą w europejskich pucharach.

Bogusław Leśnodorski, jako wieloletni znajomy miliardera Zbigniewa Jakubasa, otrzymał propozycję dołączenia do rady nadzorczej Motoru Lublin i wsparcia merytorycznego tego projektu. „Leśny” uważa, że lubelski projekt „zgadza się i wydaje się sensowny tak bardzo, jak tylko może” i jego zdaniem w perspektywie kilku lat Motor jest murowanym kandydatem do gry w górnej ósemce tabeli Ekstraklasy. Przekonuje, że Jakubas przeprowadził kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt większych projektów i wkrótce powinien pokazać, jak zrobić to sprawnie i dobrze.

Bogusław Leśnodorski odniósł się także do bieżącej sytuacji Legii Warszawa, w której sprzyja i dobrze życzy Czesławowi Michniewiczowi. Natomiast wydaje się całkowicie załamany drogą, jaką przeszedł w roli właściciela Dariusz Mioduski.

Legia? Galopująca katastrofa.

„Niestety, nie jest to moja Legia. Darek, zamiast zrobić coś wartościowego, chciał się ze mną ścigać. Gdyby to nie była Legia, czasem by mnie to bawiło. A tak mnie to smuci. Ten klub ma teraz pewnie z 200 milionów długu. Ma tyle długów, że ja bym dostał siedem zawałów, gdybym miał się z tym zmierzyć – mówił w Sekcji Piłkarskiej.

Leśnodorski wcale nie jest przekonany, że krótkoterminowo oznacza to tytuł mistrzowski dla Lecha. Uważa, że Kolejorz, skupiając się na fazie grupowej Ligi Europy, mocno ucierpi w lidze i będzie musiał zapłacić frycowe. Nie lekceważy również liderującego Rakowa Częstochowa, który jest projektem, któremu Leśnodorski kibicuje. Natomiast w dłuższej perspektywie, kilku lat…

„Jeśli teraz Lech tej przewagi nie wykorzysta, to nie wykorzysta już nigdy. Mają nad Legią jakieś 300 milionów przewagi” – zauważa były właściciel.

Skandal w komendzie policji w Poznaniu. Koszulka Legii służyła za wycieraczkę

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem