Błaszczykowski zdradził, w jaki sposób cegiełkę do odbudowy Wisły dołożyła… jego żona!

Jakub Błaszczykowski, kapitan i ikona Wisły Kraków, a także rekordzista pod względem występów w reprezentacji Polski, udzielił wywiadu na kanale YouTube Tomasza Sarary. Opowiedział w nim między innymi, jak zareagował na żarty piłkarzy Borussii Dortmund z Polaków na samym początku przygody Kuby z Bundesligą.

Jak wyjeżdżałem w 2007 roku do Dortmundu, to naprawdę nie było dobrego zdania o Polakach. Mówiło się, że Polak kradnie, pracuje na budowie, itd. Mnie osobiście to mocno bolało. Była taka sytuacja na pierwszym zgrupowaniu, że chłopaki zażartowali sobie przy stole. Ja wtedy młody, więc co mi tam będą… Wyskoczyłem od razu, że zmieniam pokój. Afera. Teraz człowiek nabiera dystansu, ale w Niemczech też bardzo zmieniło się podejście i postrzeganie Polaków – powiedział kapitan Wisły Kraków w wywiadzie na youtube’owym kanale Tomasza Sarary.

Ciekawym fragmentem rozmowy było wspomnienie o ratowaniu Wisły Kraków i roli, jaką w całym procesie odegrała żona piłkarza, Agata.

– Chciałem wrócić do Wisły i zakończyć karierę tam, gdzie ją zacząłem. W grudniu okazało się jednak, że sprawa jest bardzo poważna. Pacjent w stanie krytycznym. Pamiętam, jak wracałem trzeciego czy czwartego stycznia do domu. Późnym wieczorem zadzwoniłem do żony i powiedziałem, że chyba będziemy mieli wrócić do Niemiec. Kilka klubów było tam zainteresowanych. Żona powiedziała mi jednak tak: „Błaszczu, nie mów, że ty się tak łatwo poddajesz”. Miałem jeszcze godzinę drogi do domu. Dojechałem, zapytała „no i co?”, a ja, że spróbujemy.

– Co jest fajną i być może szokującą informacją jest to, że Jarka Królewskiego znałem trochę wcześniej, ale Tomka Jażdżyńskiego poznałem dopiero u notariusza. Trójka frontmenów się wcześniej nie znała – powiedział Kuba. Cała rozmowa Błaszczykowskiego z Sararą poniżej:

Przypominamy również o wywiadzie, jakiego udzielił Błaszczykowski naszemu portalowi:

TYLKO U NAS! Jakub Błaszczykowski odpowiada twórcom memów i na propozycję… walki w KSW

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem