Biegi narciarskie: W Norwegii kochają „dopingowiczów” i dragi przyjmują profilaktycznie

Po tym, jak kilka tygodni temu nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi w norweskich biegach narciarskich, to do dzisiaj nie milkną echa tamtych zdarzeń. Dla wielu prawdziwym szokiem było złapanie na dopingu Theresy Johaug. Ona oczywiście zapewnia, że jest niewinna, a niedozwoloną substancję przyjęła poprzez stosowanie maści na oparzone promieniami słonecznymi usta. Menadżer zawodniczki, Joern Ernst uważa,

Po tym, jak kilka tygodni temu nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi w norweskich biegach narciarskich, to do dzisiaj nie milkną echa tamtych zdarzeń. Dla wielu prawdziwym szokiem było złapanie na dopingu Theresy Johaug.

Ona oczywiście zapewnia, że jest niewinna, a niedozwoloną substancję przyjęła poprzez stosowanie maści na oparzone promieniami słonecznymi usta.

Menadżer zawodniczki, Joern Ernst uważa, że ten sezon już jest spisany na straty: „Nie ma znaczenia czy to będą dwa, cztery, a może osiem miesięcy dyskwalifikacji, ten sezon jest dla Therese stracony. Ona z tym faktem już się pogodziła. Jeżeli kara będzie zbyt łagodna, to Światowa Agencja Antydopingowa WADA i Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS już zapowiedziały apelacje. Jeżeli będzie jednak dłuższa niż rok, to apelację zgłosi Johaug”.

johaug-portret-laczy-nas-pasja

Co ciekawe, pomimo wpadki dopingowej to właśnie Therese Johaug jest najpopularniejszym sportowcem w Norwegii. Biegaczka wyprzedziła biegacza narciarskiego Pettera Northuga i  biathlonistę Ole Einara Bjoerndalena. Jak widać, popularność zawodniczki nie spadnie i powinna ona dalej mieć wsparcie ze strony licznych sponsorów. Najważniejsze teraz dla niej czekanie na ostateczny wyrok.

Co jest jeszcze bardziej zastanawiające niż nieustanna popularność Johaug, to fakt, że Międzynarodowa komisja śledcza powołana we wrześniu w celu zbadania masowego stosowania przez norweskich biegaczy narciarskich lekarstw na astmę stwierdziła, że w tych praktykach nie znalazła nic niewłaściwego.

Orzeczono, że takie masowe stosowanie tych leków, to tylko profilaktyka. Większej głupoty dawno nie słyszeliśmy. To tak jakby każdy z nas zaczynał dzień od przyjmowania dużej ilości środków przeciwbólowych, tak w razie czego.

A może po tych lekach  jest po prostu jakiś fajny „odjazd”? Może warto wykupić i samemu sprawdzić? A tak na serio, to biegi narciarskie w Norwegii mają potężną grupę interesów, która jak widać nie pozwoli sobie na to, aby biznes nagle musiał przestać się kręcić.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem