Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk powoli powraca na tron

Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że Justyna Kowalczyk powraca do rywalizacji w Pucharze Świata po dwóch miesiącach przerwy. Jako, że mistrzostwa świata w Lahti już  za trzy tygodnie, to wszyscy byliśmy ciekawi w jakiej formie jest najlepsza polska biegaczka? Okazało się, że jest bardzo dobrze! W piątkowym biegu w sprincie „klasykiem” Polka zajęła pechowe

Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że Justyna Kowalczyk powraca do rywalizacji w Pucharze Świata po dwóch miesiącach przerwy. Jako, że mistrzostwa świata w Lahti już  za trzy tygodnie, to wszyscy byliśmy ciekawi w jakiej formie jest najlepsza polska biegaczka?

Okazało się, że jest bardzo dobrze! W piątkowym biegu w sprincie „klasykiem” Polka zajęła pechowe 4. miejsce, a w dzisiejszych zawodach biegu łączonego okazała się najlepsza. To pierwsze zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata od 3 lat! Co prawda, w Pjongczang nie wystartowało wiele świetnych biegaczek, jednak sam fakt powrotu na szczyt naszej biegaczki bardzo nas cieszy.

Oto co zawodniczka z Kasiny Wielkiej powiedziała tuż po zawodach: „Czuję się tu świetnie, miałam też bardzo dobrze przygotowane narty. Czekam już na igrzyska olimpijskie za rok. Jestem zaskoczona, że cały czas miałam minutę zapasu. Nogi przy klasyku bolały, ale bardzo się cieszę, że wygrałam.

A tak dzisiejszy wynik skomentował na łamach sport.pl Józef Łuszczek – mistrz świata z Lahti z 1978 roku: „Jestem zaskoczony. Justyna biegła bardzo fajnie technicznie, z poślizgiem, a nie tylko na nogach, jak dzień wcześniej w sprincie. Klasykiem było elegancko. I jeszcze do tego łyżwą nie straciła. Bo trochę szybciej od niej pobiegła chyba tylko Stephen, ale to jest dobra „łyżwiarka”, dziewczyna, która w tym stylu kilka razy stawała na podium Pucharu Świata.”

Polska biegaczka zaczyna nabierać wiary we własne umiejętności, a to oznacza, że najważniejsze rywalki powinny czuć się zaniepokojone. Dostały właśnie sygnał, że Kowalczyk powoli wraca. Na pewno nie jest to dla nich komfortowa sytuacja. Przewaga psychologiczna jest w tym momencie po stronie Polki.

My głęboko wierzymy, że Justyna Kowalczyk zdobędzie medal dla Polski na mistrzostwach świata w fińskim Lahti. A za rok zostanie mistrzynią olimpijską i w glorii i chwale zakończy fantastyczną sportową karierę.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem