Biegi Narciarskie: Justyna Kowalczyk nie dała rady

Niestety Justynie Kowalczyk nie udało się zdobyć upragnionego medalu w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną podczas odbywających się właśnie mistrzostwach świata w Lahti. Najlepsza polska biegaczka zajęła ósme miejsce ex aequo z Ingvild Flugstad Oesberg. Wygrała fenomenalnie dysponowana Marit Bjoergen. Strata czasowa do reprezentantki Norwegii wyniosła ponad półtorej minuty. To jest naprawdę sporo. Co

Niestety Justynie Kowalczyk nie udało się zdobyć upragnionego medalu w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną podczas odbywających się właśnie mistrzostwach świata w Lahti. Najlepsza polska biegaczka zajęła ósme miejsce ex aequo z Ingvild Flugstad Oesberg. Wygrała fenomenalnie dysponowana Marit Bjoergen.

Strata czasowa do reprezentantki Norwegii wyniosła ponad półtorej minuty. To jest naprawdę sporo. Co prawda, chyba nawet sama Justyna Kowalczyk nie myślała o złotym medalu, jednak poziom tych najlepszych biegaczek był dzisiaj zdecydowanie wyższy, niż pochodzącej z Kasiny Wielkiej zawodniczki.

Oto co Polka powiedziała na gorąco po swoim starcie: „Narty były super, dziękuję moim serwismenom. Forma nie pozwala walczyć o medale. To nie był zły bieg, dałam z siebie wszystko. Wystarczyło na ex aequo ósme miejsce z wielką stratą do pierwszych dwóch dziewczyn. Taki jest sport, zrobiłam wszystko co w mojej mocy, by przygotować się do tego biegu.

Uśmiecham się, jestem zadowolona, bo przez ostatnie miesiące bardzo walczyłam o każdą sekundę w tym biegu. W sporcie zazwyczaj dostajesz po tyłku, a czasem wychodzi, chyba ze jesteś Bjoergen. Człowiek jest przyzwyczajony do tego, ze dostaje kopa, czasem na widoku publicznym, czasem widzi to tylko trener. Idę się zregenerować i walczymy dalej, mamy swoje obowiązki i cele, sezon trwa.” – skomentowała w rozmowie z TVP.

Do Justyny Kowalczyk nie można mieć pretensji. Podporządkowała cały rok pod ten dzisiejszy start. Nie udało się. Jeśli jednak ona sama nie mogła dać z siebie więcej, to znaczy, że powinna być zadowolona. Nikt nie powinien mieć też zastrzeżeń o to, że nasza najlepsza biegaczka mówiła, że chce walczyć o medale. Trudno bowiem osiągać sukcesy, jeśli nie stawia się sobie żadnych celów do realizacji.

Polka już zapowiedziała, że nie zrezygnuje ze startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich i że cały czas wierzy, że będzie w stanie tam powalczyć, o jak najlepszy rezultat. My też dalej w Nią wierzymy i dziękujemy za dzisiejsze emocje!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem