Bieganie: Nowy rekord świata kobiet w półmaratonie!

Peres Chipchirchil – zapamiętajcie te nazwisko. A już na pewno powinni zarejestrować je wszyscy ci, którzy interesują się lekkoatletyką. Dlaczego? Wczoraj Kenijka ustanowiła nowy rekord świata w półmaratonie podczas RAK Half Marathon odbywającym się w jednym z emiratów arabskich położonych nad Zatoką Perską. Peres Chipchirchill to 23-letnia zawodnika, która do wczorajszego poranka słynęła głównie ze

Peres Chipchirchil – zapamiętajcie te nazwisko. A już na pewno powinni zarejestrować je wszyscy ci, którzy interesują się lekkoatletyką. Dlaczego? Wczoraj Kenijka ustanowiła nowy rekord świata w półmaratonie podczas RAK Half Marathon odbywającym się w jednym z emiratów arabskich położonych nad Zatoką Perską.

Peres Chipchirchill to 23-letnia zawodnika, która do wczorajszego poranka słynęła głównie ze swojego niezwykle biegowo brzmiącego nazwiska. Wielu zawodników nazywając się właśnie tak, jak młoda biegaczka z Kenii, odnosiło w przeszłości spektakularne sukcesy. Peres osiągnięcia na swoim koncie miała już wcześniej, ale jeszcze niedawno, pod koniec listopada 2016 roku podczas Airte Delhi Half Marathon w Indiach, zajęła dopiero piąte miejsce z przeciętnym czasem 1:08,28. Wczoraj było jednak już zgoła inaczej.

W piątek Peres wykręciła najlepszy rezultat w historii tego dystansu i zameldowała się na mecie godzinę, pięć minut i sześć sekund po strzale startera. Dla zobrazowania – przebiegła półmaraton w 1:05,06. O trzy sekundy poprawiła stary rekord i na światowych listach wszechczasów nie ma już sobie równych.

Co wiemy o Peres Chipchirchil? Co ciekawe, nawet nie ma jej w Wikipedii. Szukając w wyszukiwarce informacji na jej temat, można napotkać się na rezultaty biegów, w których brała udział, kilka wzmianek i parę fotek. Reszta jest na tę chwilę owiane tajemnicą.

Peres już już może pochwalić się wynikiem 30:55 na 10 000 metrów na bieżni, ale nie oszujujmy się – wynik jest to co najwyżej przeciętny. 23-letnia biegaczka może jednak pochwalić się tytułem mistrzyni świata w półmaratonie wywalczonym przed niespełna rokiem.

Drugie miejsce wczoraj zajęła Mary Keitaty, czyli – bądź co bądź – trzykrotna zwyciężyni maratonu w Nowym Jorku. Dopiero piąta była Tirunesh Dibaba, która w przeszłości aż trzy razy zdobywała złoty medal igrzysk olimpijskich. Obecnie jest rekordzistką świata na 5 000 metrów.

Wśród panów najlepszy był Bedan Karoki, który dystans 21 kilometrów i 97,5 metra przebiegł w czasie 59:10. W imprezie udział wzięło 2155 biegaczy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem