Bellator 180: Chael Sonnen vs. Wanderlei Silva

Dwóch wielkich wrogów już dziś spotka się w klatce Bellatora. Chael Sonnen w końcu skrzyżuje rękawice z Wanderleiem Silvą! Jak potoczy się ten pojedynek? Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle konkurencjiZbyt spokojny designTypuj 3 Nawet 600 PLN w

Dwóch wielkich wrogów już dziś spotka się w klatce Bellatora. Chael Sonnen w końcu skrzyżuje rękawice z Wanderleiem Silvą! Jak potoczy się ten pojedynek?

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Historia ich nienawiści do siebie sięga roku 2014, kiedy to obaj byli trenerami reality show The Ultimate Fighter. Już wtedy panowie zdążyli się nie polubić, a wraz z upływem czasu ich niechęć do siebie tylko rosła. Po wyemitowaniu TUF-a, na krótko przed trenerskim pojedynkiem, Sportowa Komisja Stanu Nevada złożyła niezapowiedzianą wizytę Brazylijczykowi w celu zbadania go na obecność niedozwolonych substancji. Według relacji świadków, Silva po prostu uciekł z sali treningowej, gdzie zdarzenie miało miejsce, i odjechał samochodem, po czym zapadł się pod ziemię na kilka dni. Gdy Komisja chciała wyjaśnień w tej sprawie, telefon „Wanda” milczał. W konsekwencji tych zdarzeń, były mistrz PRIDE wyleciał z walki, która miała być podsumowaniem TUF Brazil 3. Który z nich ma większe szanse na zwycięstwo? LV BET faworyta widzi w Chaelu Sonnenie, a underdoga w Wanderleiu Silvie.

Nie ma tu żadnych tajemnic, że wszyscy spodziewają się, iż Chael po prostu obali „Wanda” i będzie go grindował przez 25 minut, zupełnie jak to zrobił z Anderonem Silvą. 5 rund dominacji, 2 minuty do końca pojedynku i mielibyśmy nowego mistrza wagi średniej (roku 2010) gdyby nie trójkąt z dołu Andersona, którym poddał Sonnena.

Chael wręcz ośmieszył zapaśniczo (byłego już) mistrza, obalając go w każdej rundzie i nie wypuszczając aż do gongu kończącego walkę. Jednak nawet gdyby wygrał pas, ten i tak byłby mu odebrany w związku z nielegalnymi substancjami znalezionymi w jego ciele. Od tego czasu wiele się zmieniło, a Chaelowi przybyło lat na karku – tak samo jak i Silvie. Obaj mają równo 40 lat. Można więc powiedzieć, że będzie to konfrontacja emerytów, którzy długo byli poza klatką. Sonnen co prawda stoczył walkę w tym roku (choć ją szybko przegrał), a tak to ostatni aktywnie walczył w 2013 roku – tak samo jak Wanderlei. Ciężko więc cokolwiek powiedzieć o ich formie – który z nich jest lepszy na chwilę obecną i bardziej w „sztosie”. Możemy jedynie przypomnieć sobie ich umiejętności z 2013 roku.

Sonnen tak jak już zdążyliśmy zauważyć, bazuje głównie na swoich zapasach. pod koniec lat 90 zdobył prestiżowy tytuł All-American I dywizji NCAA, a lista medali i wygranych zawodów rangi krajowej jakie wygrał, jest naprawdę długa. To zapaśnik i grappler z prawdziwego zdarzenia.

Nawet podczas kręcenia TUF-a w mini bójce, obalił Wanda bez najmniejszego problemu. Ile w tym było reżyserki a ile faktycznego obalenia? Ciężko powiedzieć, nie mniej zapaśnik ze stójkowiczem zawsze będzie faworytem. Chael gdy już znajdzie się z rywalem na macie, zadaje setki (małych) ciosów tak, by sędzia nie wrócił walki do stójki. W 5-rundowej potyczce z Andersonem, zdał aż 434 ciosów (z czego celu doszło 320). Nie robił tym wielkiej krzywdy Andersonowi, ale punktował na kartach sędziowskich. Pomimo grapplerskiego stylu walki, Chael nie stronie od stójki i potrafi podjąć wyzwanie na nogach. Wtedy uderza zamachowymi ciosami i prostymi z zakrocznej nogi.

Wanderlei z kolei znany jest z „brawlu” czyli typowej barowej bójki, która w całości dzieje się na nogach.

Mimo ogromnej mocy w rękach, Silva słusznie został uznany underdogiem. Stanie bowiem naprzeciw bardzo mocnego zapaśnika, a z takim nie walczył, no właśnie ile? Ponad 10 lat? Ostatnie jego lata kariery to ciągła konfrontacja ze stójkowiczami, zatem ciężko go sobie wyobrazić w parterze, a wysoce prawdopodobne jest to, że tam się znajdzie.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem