Belinda Bencić przeciwniczką Igi Świątek w finale WTA 500 Adelaide

Iga Świątek poznała rywalkę w finale turnieju WTA 500 Adelaide. Będzie nią Belinda Bencić, która w półfinale pokonała Cori "Coco" Gauff.

Iga Świątek przez turniej WTA 500 Adelaide idzie jak burza. Polska zawodniczka rozpoczęła zmagania we wtorek i od tego momentu nie przegrała nawet jednego seta. Na swojej drodze pokonała Madison Brengle, Maddison Inglis oraz Danielle Collins. W półfinale, który rozgrywała dziś, w dwóch setach uporała się z Jil Teichman (6:3; 6:3) i czekała na wynik drugiego meczu półfinałowego. Wiadomo już, że Polka o tytuł powalczy z Belindą Bencić.

W swoim półfinale Belinda Bencić pokonała Amerykankę – Cori „Coco” Gauff. Mecz trwał ponad 2 i pół godziny i skończył się zwycięstwem Szwajcarki wynikiem 2:1 (7:6; 6:7; 6:2).

Pojedynek Świątek – Bencić będzie pierwszym spotkaniem obu pań. Dla Igi Świątek będzie to trzeci finał w karierze, a dla Bencić – jedenasty. Bilans Polki to jedno zwycięstwo i jedna porażka, a Szwajcarki – 4 zwycięstwa i 6 porażek. Finał rozpocznie się w sobotę (27 lutego) o godzinie 8:30.