Beckham zdecydował, kto zostanie trenerem jego klubu w MLS. Wielkie nazwisko!

Pierwsze historyczne spotkanie rozegrane przez ekipę Interu Miami zbliża się wielkimi krokami. Zespół współtworzony i współfinansowany przez Davida Beckhama zagra już 14 marca przeciwko byłej ekipie "Becksa" - Los Angeles Galaxy. Klub sprzedaje już bilety na sezon 2020, tymczasem drużyna... wciąż nie ma trenera. Plotek było wiele. Wymieniano przeróżne nazwiska. Dziś mówi się, że nowicjusza ligi MLS ma poprowadzić były znakomity piłkarz - Patrick Vieira.

Beckham najwyraźniej rozgląda się pośród zaufanych osób, znajomych i wśród postaci z epoki jego boiskowych występów. Mówiło się o Gennaro Gatusso (rocznik 1978, trzy lata młodszy od „Becksa”), ostatnio o Marcelo Gallardo (1976). Dziś wydaje się, że ostatecznym faworytem do poprowadzenia Interu Miami jest Patrick Vieira (również 1976).

Vieira, teoretycznie, ma wszystko, by sprawdzić się w tej roli. Był znakomitym piłkarzem, 107-krotnym reprezentantem Francji, mistrzem świata. Zebrał już kilkuletnie szlify trenerskie. Zna też specyfikę MLS, jako że w aż 90 spotkaniach prowadził New York City FC.

Na pierwszy rzut oka: kandydatura tak dobra, że nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście, mówiło się, że marzeniem Beckhama jest zatrudnienie w Miami choćby Carlo Ancelottiego, jednak dziś jest zdecydowanie za wcześnie, by takie ruchy w ogóle rozważać. Inter Miami dopiero powstaje, nie ma pełnej kadry, jest na etapie budowy stadionu, nie rozegrał jeszcze pierwszego ligowego sezonu. Zatrudnianie największych gwiazd również wydaje się dopiero planem, melodią przyszłości.

Zdaniem „The Telegraph” (zwróćmy uwagę, że informacja pojawia się w poważnym źródle), klub z Miami jest gotowy wypłacić finansową rekompensatę francuskiemu klubowi OGC Nice, którego Vieira pozostaje aktualnie trenerem. W bieżącym sezonie ekipie z Nicei nie wiedzie się najlepiej, niemniej siódme miejsce na koniec poprzedniego należy uznać za sukces trenera. Pracuje aktualnie w klubie, z którego w ostatnich latach szkoleniowcy szli w górę: Claude Puel do Premier League – Southampton oraz Leicester, Lucien Fabre do Borussii Dortmund. Czy w przypadku Patricka Vieiry trampolina wyniesie go do… MLS?

Inter Miami w zeszłym tygodniu ogłosił zatrudnienie pięciu piłkarzy. Póki co są to nazwiska kojarzone jedynie na amerykańskim rynku, gracze, którzy rozwiązali kontrakty z innymi ekipami MLS. Wciąż czekamy na gwiazdy!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem