Bandyckie wejście w Ekstraklasie. Karygodna decyzja sędziego!

Jak to możliwe, że arbiter w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce - widząc całą sytuację! - decyduje się ograniczyć do odgwizdania faulu i tylko żółtej kartki? Jak to możliwe, że mając do dyspozycji kamery, system VAR, sędziów za monitorami - nie zmienia swojej skandalicznej decyzji?

Pod twittem Andrzeja Twarowskiego rozgorzała dyskusja. Wypowiedział się również Rafał Rostkowski, międzynarodowy sędzia FIFA. – Andrzej, było tam 3 sędziów głównych Ekstraklasy: jeden miał gwizdek, dwóch – powtórki ze wszystkich kamer (byli też techniczny i asystenci). Czy sądzisz, że wszyscy „nie zauważyli” brutalnego faulu, który mógł złamać nogę i karierę, czy może czerwonej nie było z innego powodu? – napisał na Twitterze o skandalicznej sytuacji.

– To żaden spisek. Sędziowie nasłuchali się wytycznych i starają się je stosować. „Niby komu to przeszkadza, jeśli tutaj nie będzie czerwonej?”… – dodał Rostkowski. 

To był bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania w lidze. Wisła Płock ostatecznie wygrała 1:0 na wyjeździe z Górnikiem i trzy punkty więcej od piętnastej Miedzi, ale powinna grać w Zabrzu w przewadze jednego piłkarza:

Bandycki, bestialski, głupi – mnożą się określenia ataku, jaki wykonał na kolano piłkarza z Płocka Adrian Gryszkiewicz. Bardzo młody piłkarz (19 lat!) ma prawo popełniać błędy młodości, ale ten – był wręcz karygodny. Sam ledwo zaczyna piłkarską karierę, a już mógł ją skończyć McGingowi.

To chyba też dobry moment, by zmienić przepisy. Żółta kartka, którą otrzymał Gryszkiewicz oznacza bowiem, że Komisja Ligi nie będzie mogła nałożyć na niego dodatkowej kary, która mu się za ten faul należy.

Odpocząć powinien także sędzia tego spotkania, Łukasz Szczech. Na szczęście po burzy, którą wywołała ta skandaliczna decyzja, odsunięto go od meczu decydującego o mistrzostwie Polski: Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. Inna sprawa – jakim cudem go do tego spotkania oddelegowano, skoro w Ekstraklasie w 2019 roku (czyli w ciągu pięciu i pół miesiąca!) sędziował tylko cztery mecze?