Awans na lodowisku! Pomogły zmiany piłkarzy i taktyki…

Piłkarze się ślizgali, sędzia rozdawał żółte kartki, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Na szczęście dwaj jokerzy w talii wygrali rozdanie nie tylko w tym meczu, ale i całych eliminacjach. Polska wygrywa z Macedonią 2:0 i jedzie na Euro 2020!

Są dwie szkoły wyjaśniające fakt, że rezerwowi odmieniają grę zespołu i strzelają bramki. Pierwsza mówi o tym, że trener „miał nosa”. Druga, której przedstawicielem był choćby Orest Lenczyk, zakładała natomiast… błędy przy ustalaniu wyjściowej jedenastki. Prawda leży, jak zawsze, pewnie gdzieś pośrodku.

Jerzy Brzęczek popełnił błędy przy wyborze taktyki czy personaliów, ale na szczęście je skorygował.

Pierwsza połowa i część drugiej – do momentu zmian Sebastiana Szymańskiego i Kamila Grosickiego – była bardzo monotonna. Polacy niby grali dość składnie, ale w jednostajnym tempie. Robert Lewandowski był aktywny, starał się pomagać w ataku pozycyjnym, często brał się za rozgrywanie – ale nie było go tam, gdzie trzeba, czyli „na szpicy”.

Jego ustawienie w meczach kadry w ogóle jest trochę paradoksalne. Gdy ma obok siebie napastnika i gramy w systemie 4-4-2 – stoi na szpicy i dubluje pozycje najbardziej wysuniętego napastnika, zamiast schodzić do środka czy boków, gdzie zwykle brakuje piłkarza do rozegrania. Gdy zaś na papierze jest osamotniony w ataku, nie ma go tam, gdzie trzeba – czyli między stoperami, czyhającego na błąd lub podanie za linię obrony. Wtedy bierze się za rozgrywanie, zostawiając pole karne puste. Tak było również z Macedonią do momentu wejścia na boisko późniejszych strzelców goli: Frankowskiego i Milika.

Zmiany rozruszały to spotkanie: tak personalnie, jak i taktycznie.

Do ich momentu nieźle spisywał się zwłaszcza Grzegorz Krychowiak, który był ustawiony nieco wyżej dzięki obecności Jacka Góralskiego, jednego z najjaśniejszych punktów drużyny. Lepiej niż z Łotwą rozgrywał Piotr Zieliński, swobodniej na prawej stronie obrony czuł się Bartosz Bereszyński… Ogólnie Polska grała lepiej, częściej była przy piłce, ale trochę biła głową w mur.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Nie wyglądało to dobrze. Hiszpański sędzia dawał częściej żółtą kartkę, niż reprezentacja tworzyła sobie sytuacje podbramkowe. Pojawiały się pytania: na Euro awansujemy, ale z czym tam pojedziemy? Odpowiedzią mogły być zmiany: raczej z nową taktyką, raczej z dwoma napastnikami, bo wtedy mozolnie tworzone akcje mają swoją siłę również w fazie ich finalizacji. Wejście smoka Frankowskiego, piękny gol Milika… Polska zrobiła swoje – w tym meczu, w tych eliminacjach, oby również na Euro 2020!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem