Australian Open z kibicami? Dobre wieści przed startem turnieju

Pierwszy wielkoszlemowy turniej 2021 roku - Australian Open - rozpocznie się 8 lutego. Organizatorzy wciąż mają nadzieję, że kibice będą mogli wejść na trybuny. I wiele wskazuje na to, że nie są to tylko mrzonki.

Australian Open to pierwszy duży i ważny turniej nowego roku, dlatego zwykle tenisiści swoje treningi i plan przygotowań do nowego sezonu układali właśnie z myślą o zmaganiach w Melbourne. Tym razem jednak sytuacja nieco się skomplikowała za sprawą koronawirusa i dość restrykcyjnych przepisów dotyczących kwarantanny zawodników przylatujących do Australii. Właśnie z tego powodu zdecydowano się o kilka tygodni przesunąć start imprezy – by wszyscy mogli w spokoju przygotować się do rywalizacji.

Nowy termin AO to 8-21 lutego. Ale tenisiści zaczną sezon znacznie wcześniej, bo już na początku stycznia, kiedy to zmierzą się w kwalifikacjach do Australian Open. W przypadku pań odbędą się one w Dubaju i wszystko wskazuje na to, że kibice będą mieli tam wstęp na trybuny! Podobnie jak w przypadku rozgrywanego też na początku stycznia turnieju rangi WTA 500 w Abu Zabi.

Chcemy umożliwić kibicom wypełnienie co najmniej 40 procent trybun

Dubajska Rada Sportu wraz z Najwyższym Komitetem ds. Zarządzania Kryzysami i Katastrofami ściśle współpracuje z władzami Dubaju i Abu Zabi, aby umożliwić kibicom wypełnienie co najmniej 40 proc. trybun w obu turniejach. Oczywiście musimy upewnić się, że przestrzegane będą wszystkie protokoły zdrowotne. W tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy – powiedział Salah Tahlak, jedna z najważniejszych osób organizujących imprezę w Dubaju.

Powrót kibiców na stadiony to świetna wiadomość przed startem Australian Open. Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju w Melbourne nadal mają nadzieję, że zawody uda się rozegrać z udziałem publiczności. Mówi się nawet o zapełnieniu 50 procent całkowitej pojemności trybun. A imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogłyby pod tym względem przetrzeć szlaki.

Także na początku stycznia, ale w Katarze, odbędzie się turniej kwalifikacyjny mężczyzn. Następnie tenisiści i tenisistki udadzą się już do Australii, gdzie odbędą dwutygodniową kwarantannę. W trakcie jej trwania zostaną jednak dopuszczeni do kilku mniejszych turniejów będących formą przygotowania do Australian Open.

Tenis: Australian Open odbędzie się w innym terminie

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem