Astralis liderem najnowszego rankingu HLTV, spory awans Team Spirit

W poniedziałek miała miejsce aktualizacja rankingu HLTV. Nowym numerem jeden zostało duńskie Astralis, które z fotelu lidera zepchnęło Na'Vi. Awans do najlepszej dziesiątki uzyskało Team Spirit.

Esportowy świat żyje w ostatnim tygodniu tylko jednym – IEM Katowice 2021. Pierwsze rozstrzygnięcia z fazy grupowej oraz play-inów turnieju były brane pod uwagę w najnowszym zestawieniu HLTV. Na czele rankingu znalazło się Astralis, które awansowało kosztem Na’Vi. Ekipa Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva co prawda również awansowała do play-offów IEM Katowice, jednak przedawnieniu uległy punkty rankingowe sprzed roku.

Zobacz również: Faza grupowa IEM Katowice za nami. Dominacja regionu CIS!

W najlepszej dziesiątce doszło do kilku zmian. Najważniejszą jest pojawienie się w niej Team Spirit. Rosyjska formacja przebojem wygrała grupę A w IEM Katowice i zyskała aż 9 pozycji i na ten moment zajmuje 7. lokatę. Awans zanotowało Team Liquid, czyli zwycięzca grupy B. Na ten moment Amerykanie zajmują 5. miejsce.

A co u polskich ekip? Najwyżej notowaną ekipą znad Wisły jest Anonymo, które zajmuje 40. miejsce (awans o 3 pozycje). 46. lokata należy do Izako Boars, a kolejno 51. i 52. do x-kom AGO i StylDunow. Jedyna polska drużyna występująca w IEM Katowice – Wisła all in! Games Kraków awansowała o 7 miejsc i na ten moment zajmuje 69. lokatę na świecie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem