Snajper klubu Bundesligi zmienia… imię nazwisko! Padł ofiarą oszustwa

Niecodzienna sytuacja w niemieckiej Bundeslidze. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik VFB Stuttgart Silas Wamangituka, który w minionym sezonie dał się poznać kibicom z bardzo dobrej strony, w kolejnych rozgrywkach będzie występował już pod zupełnie innym imieniem i nazwiskiem. Zmianie ulegnie również jego… data urodzenia.

Silas Wamangituka pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. W minionym sezonie Bundesligi zdobył 11 bramek i zaliczył 5 asyst. Mogło być ich znacznie więcej, gdyby nie poważna kontuzja więzadeł w kolanie, której nabawił się na początku kwietnia. Dziś okazuje się, że o Kongijczyku będzie głośno także z innego powodu. VFB Stuttgart poinformowało, że piłkarz naprawdę nazywa się Silas Kapomba Mvumba i ma 22 lata, a nie 21, jak dotąd myślano. Wszystkie jego dokumenty, zatwierdzone przez niemiecką federację piłkarską, były sfałszowane. Co istotne, ofiarą manipulacji padł sam zawodnik, który był szantażowany przez swojego byłego agenta. Sam Wamangituka, a tak naprawdę Kapomba Mvumba, dążył do wyjaśnienia sytuacji i chciał, aby prawda wyszła na jaw.

W oświadczeniu, które publikuje dziś jego klub, napastnik mówi, że bał się o przyszłość swojej rodziny w Afryce. Dzięki wsparciu klubu oraz nowego menedżera, zdecydował się wyjawić prawdę i wnioskować o nowe dokumenty.

„Agent groził mu, że jeśli sprawa wyjdzie na jaw, on nigdy nie zagra już w piłkę” – informuje VFB Stuttgart.

Teoretycznie, na fałszywych papierach Wamangituka mógłby grać przez całą karierę, jednak nigdy nie miałby pewności, że prawda nie wyjdzie na jaw. Wciąż miał wokół siebie ludzi, którzy mogli go zdemaskować, dlatego sam postanowił wyjawić prawdę. Twierdzi, że były agent zaproponował powyższe fałszerstwo tuż po sprowadzeniu go do Europy w 2017 roku. Miał go szantażować i odbierać znaczną część jego późniejszego wynagrodzenia.

Na dziś wszystko wskazuje na to, że Wamangituka po wyleczeniu kontuzji wróci do gry pod nowym – starym nazwiskiem. Otrzymał już paszport z właściwymi danymi i nic nie wskazuje, by coś miało przeszkodzić w kontynuowaniu jego kariery.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem