Artur Skowronek odchodzi z Wisły Kraków! Możliwy wielki powrót?

Artur Skowronek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Po porażce 1:2 z Zagłębiem Lubin, zarząd klubu podziękował mu za dotychczasową współpracę. „Rok temu podjął się zadania, którego nikt podjąć się nie chciał. Za to należy mu się szacunek i wdzięczność - napisał Tomasz Jażdżyński.

Artur Skowronek zdawał sobie sprawę, że znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Seria, na którą złożyły się porażki z Lechią i Wartą oraz remis z Rakowem, postawiła go pod ścianą. Gdy w sobotę wiślacy wypuścili z rąk prowadzenie z Zagłębiem, władze kluby podjęły decyzję, że zespół potrzebuje nowego impulsu.

„Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję dotyczącą przyszłości Artura Skowronka, który przestaje pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny „Białej Gwiazdy” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Właściciele i zarząd szczerze podziękowali trenerowi za jego trud włożony w odbudowę zespołu oraz samo zaangażowanie się przed rokiem w misję ratunkową Białej Gwiazdy. Skowronek poprowadził ją w 35 spotkaniach. Zaliczył 13 zwycięstw, 8 remisów i 14 porażek. Aktualnie Wisła zajmuje 12. lokatę w tabeli Ekstraklasy.

Władze klubu nie podały, kto może zastąpić Skowronka na stanowisku trenera. Sensacyjne informacje przynosi serwis Sport.pl, który twierdzi, że na wielki come back pod Wawel może zdecydować się Maciej Skorża. Szkoleniowiec, który w minionej dekadzie zdobywał już dwa mistrzowskie tytuły w Krakowie, miałby być gotów do pracy od początku przerwy zimowej. Wcześniej Wisłę czekają trzy bardzo wymagające spotkania. Wyjazdowe derby Krakowa oraz mecze z Legią Warszawa i Lechem Poznań.

”Gazeta Krakowska” informuje, że choć opcja ze Skorżą ma w Krakowie wielu zwolenników, w kuluarach padają również kandydatury Jacka Magiery oraz Dariusza Marca – związanego z klubem Wiślaka. 

Zbigniew Boniek na Twitterze wymienia z kolei inicjały „TD”. Nieoficjalnie, chodzi o Thomasa Dolla, który wiele lat temu ściągał Jakuba Błaszczykowskiego do Borussii Dortmund. 

Nie wchodząc głęboko w spekulacje, pozostaje poczekać na oficjalne decyzje, kto przejmie zespół po Arturze Skowronku. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem