Artur Boruc zdradził plany na przyszłość…

Artur Boruc to jeden z najmocniej utożsamiających się z Legią Warszawa piłkarzy. Nie tylko były zawodnik, ale też kibic - bywalec na "Żylecie", który niedawno specjalnie przyleciał do Glasgow, by dopingować stołecznych w meczu z Rangersami. Czy istnieje szansa, że sympatycy Legii zobaczą go jeszcze w bramce swojego zespołu? Wydaje się, że nie warto mieć złudzeń.

Artur Boruc udzielił bardzo ciekawego wywiadu Sportowym Faktom Wp.pl, w którym rzucił światło na swoje zawodowe i prywatne plany na przyszłość. Były reprezentant Polski, który zakończył przygodę z kadrą przed dwoma laty, pozostaje rezerwowym bramkarzem angielskiego Bournemouth i wydaje się, że nie zamierza już wykonywać zmian, by grać regularnie.

Jako priorytet przedstawia życie rodzinne, chciałby, żeby młodsza córka skończyła szkołę w Bournemouth, na co potrzebuje półtorej roku. Później z kolei Boruc wolałby skorzystać z wygody, wolności i słońca.

„Plan jest taki, żeby wyjechać z rodziną do Stanów Zjednoczonych pożyć sobie chwilę, albo dłużej. Od dawna rozmawiamy z Sarą (żoną) o Los Angeles” – mówi w rozmowie z Wp.pl

Wydaje się, że 39-letni Boruc nie ma już konkretnych sportowych planów. Chce „codziennie budzić się ze słońcem na twarzy”, stawia na wygodę – i ma do tego pełne prawo. Finansowo jest ustawiony, podkreśla, że jego partnerka również prowadzi prężne biznesy. Pora gdzieś osiąść na dłużej, a futbol nie do końca idzie w parze z takimi planami.

Wszystko wskazuje na to, że kibice Legii będą musieli obejść się smakiem.

Anonimowe źródło o powrocie Boruca do Legii, „Super Express”, 2017 rok

„Kiedy zobaczyliśmy jego kontrakt w Anglii, a dokładniej, kiedy usłyszeliśmy, ile tam zarabia, to nie chcieliśmy się ośmieszać naszą ofertą. Ile mogliśmy mu zaproponować? Co najwyżej 1/3 tego, co ma na Wyspach. Dlatego to były tylko luźne rozmowy, które nigdy nie zostały przekute w konkretną propozycję”.

Boruc w wywiadzie dla sportowefakty.wp.pl mówi rzeczy w stylu: „czy to ma sens? Nie chcę robić klubowi pod górkę, mam swoje lata, w Legii jest młodzież, mają fajnych bramkarzy„. Niezależnie od tego, że wszystkie powyższe stwierdzenia są prawdą, wydaje się, że powrót do Polski i tak w żadnej mierze nie koresponduje z planami Artura na przyszłość.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem