Arsenal chce piłkarza FC Barcelony! Transfer możliwy już w zimowym oknie

Angielskie media w kontekście zimowego okna transferowego łączą Arsenal aż z czwórką piłkarzy hiszpańskiej La Liga. Najnowsze informacje The Athletic wskazują o zainteresowaniu Riquim Puigiem z FC Barcelony. Ronald Koeman pożegna go go bez żalu.

U schyłku kadencji Quique Setiena wydawało się, że notowania Riquiego Puiga będą szły w górę, a nowy trener Barcelony, sprzątając kadrę zespołu, mocniej na niego postawi. Stało się dokładnie na odwrót. Ronald Koeman postawił krzyżyk na 21-letnim wychowanku La Masii. Miał mu zadeklarować, że nie widzi go w składzie i najlepiej, gdyby Puig poszukał sobie innego klubu. W trakcie rundy jesiennej media w Hiszpanii podawały, że Holender ma do piłkarza zastrzeżenia dotyczące lojalności względem zespołu. Oskarżył go, że wynosi sprawy szatni do pracy.

Puig został w Barcelonie, walczy o skład, ale liczby mówią same za siebie. W La Liga zagrał dosłownie 3 minuty. Minimalnie więcej szans otrzymał w Lidze Mistrzów. W sumie nie uzbierał jednak nawet 100 minut na boisku.

Trudno oczekiwać, że jego sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie. Dopóki w szatni rządzi Ronald Koeman, prawdopodobnie nie ma na to szansy.

Kibice Arsenalu, śledząc ich reakcje w social mediach, zareagowali dużą ekscytacją na myśl o tym, że tak technicznie zaawansowany i przebojowy piłkarz, jak Puig, mógłby dołączyć do ich drużyny. Uważają, że druga linia zespołu potrzebuje właśnie kogoś takiego.

Media w ostatnich dniach wymieniały w kontekście Arsenalu aż cztery nazwiska z Hiszpanii – oprócz Puiga, także Diego Costę, Isco oraz Joana Jordana z Sevilli.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem