Arkadiusz Milik nie jedzie na Euro! Sensacyjna decyzja Sousy ws. zastępstwa

Kluczowy zawodnik w układance Paulo Sousy wykluczony z wyjazdu na Euro 2020. W ostatnim dniu zgrupowania w Opalenicy sztab medyczny reprezentacji zawyrokował, że Arkadiusz Milik nie będzie w stanie wziąć udziału w imprezie.

Walka z czasem trwała od początku zgrupowania. Arkadiusz Milik z powodu problemów z łękotką często nie trenował z drużyną. W poniedziałek wrócił do zajęć, pracował z pełnym obciążeniem – co napawało umiarkowanym optymizmem. Dzień później miał dostać około 20 minut gry w spotkaniu towarzyskim z Islandią. Niestety wieczorne badania przyniosły złe informacje. Występ Milika obarczony byłby zbyt dużym ryzykiem. Kolano nie rehabilituje się tak dobrze, jak pierwotnie oczekiwano. W efekcie, Arek w poniedziałek późnym wieczorem opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski.

Paulo Sousie z trójki podstawowych napastników pozostał tylko jeden – Robert Lewandowski. 

Portugalczyk bardzo jasno wyraził się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej jak kluczowym zawodnikiem jest dla niego Arkadiusz Milik. Selekcjoner dokładnie rozkładał na czynniki pierwsze kwestie taktyczne, twierdząc, że od obecności Milika zależy cała personalna układanka. Zapewniał, że ma opcje awaryjne, ale będzie wdrażał je dopiero, kiedy będzie jasne, co z Arkiem.

Co ciekawe, selekcjoner finalnie nie zdecydował się na powołanie rezerwowego Sebastiana Szymańskiego!

W komunikacie PZPN czytamy:

Późnym wieczorem Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie i następnie powróci do klubu, który będzie podejmował dalsze kroki, mające na celu wyleczenie urazu. Jednocześnie selekcjoner Paulo Sousa zdecydował, że nie będzie powoływał nikogo w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Decyzja wywołała duże negatywne emocje wśród dziennikarzy… 

https://twitter.com/piotrwolosik/status/1402017317849112577?s=21

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem